Jump to content
jetus

Atentie, virus‏

Recommended Posts

Astazi m-am trezit cu urmatorul email primti de la un fost profesor

 ATENTIE !

Am verificat cu Norton Anti-Virus, Si ei se preg?tesc pentru acest virus!Am verificat si Snopes. Este real.V? rug?m s? trimite?i acest avertisment la prieteni si familie.Ar trebui s? fie alerta în urm?toarele câteva zile.
Nu deschide?i niciun mesaj, cu o carte postal? atasament intitulat POSTCARD FROM H A LLM A RK, indiferent de cine l-a trimis la tine. Este un virus caredeschide o carte postal?, care "arde" întregul hard disc C alcomputerului. Va fi trimis de la cineva care are adresa dvs.de e-mail, în lista lui de contacte.Trimiteti acest e-mail la toate contactele. E mai bine s? primi?i acest mesaj de 25 de ori, decât s? primi?i virusul ?i s? îl deschide?i.

Dac? primi?i un e-mail intitulat "Postcard", chiar dac? a fost trimis de un prieten, nu-l deschide!
Opri?i calculatorul imediat.

Acesta este cel mai r?u virus, anuntat de CNN. A fost clasificat de Microsoft ca cel mai distructiv virus vreodat?.
A fost descoperit ieri de c?tre Mc A fee, ?i nu exist? nici o repara?ie înc? pt. acest tip de virus.
Distruge pur ?i simplu Zona Zero a Hard Disc-ului, în cazul în care informa?iile vitale sunt p?strate.
Copia?i acest e-mail ?i trimite-l !. NU UITATI : Dac? îl trimiteti, vom beneficia TOTI !

Ciudat este ca am primit in ultima saptmana email-uri ciudate cu e-postcard :-?. Este cineva informat despre acest virus?

Link to comment
Share on other sites

Sunteti pe RST nu TPU in mama masii

E genul de mesaje care se trimiteau prin 2000 pe mess:

- "Da mesajul mai departe sa vezi cine te iubeste"

sau epicul "Trimite acest mesaj mai departe pentru ca yahoo vrea sa inchida messenger-ul si puli si dumnezei"(am complete din cauza ca ma lasa memoria)

Link to comment
Share on other sites

Sunteti pe RST nu TPU in mama masii

E genul de mesaje care se trimiteau prin 2000 pe mess:

- "Da mesajul mai departe sa vezi cine te iubeste"

sau epicul "Trimite acest mesaj mai departe pentru ca yahoo vrea sa inchida messenger-ul si puli si dumnezei"(am complete din cauza ca ma lasa memoria)

Da...dar am primit niste scam-mailuri de la e-postcard sau ceva de genu, asta mi se pare ciudat

Link to comment
Share on other sites

Ok...as vrea sa vad stirea postata de CNN si comentariile facute de Microsoft. Si anume O SURSA CREDIBILA !a acestei informatii. Povesti cu zmei si zane am tot primit si eu pe mail si avertismente de la "banci" la care n-am avut vreodata cont etc.

PS. Preventiv am activat deepfreez ul :D so.. hit me with that mail :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...