Jump to content
takko

Need help with Robotics

Recommended Posts

In conditia in care la Pitesti nu se mai facea nimic in directia asta, in afara de mine si 2 prieteni , si in urma colaborarii mele cu Xprojects, am reusit sa pun bazele unu club de robotica . Cu putin ajutor ( si noroc pot sa zic ) am facut rost de spatiu la Palatul Copiilor ( gratuit, cu utilitati , calculator internet si ce mai trebuie ca baza.)Avem unelte de inceput , componente , mai mult vechi ce e drept, am mai cumparat cu niste bani pe care i-am primit , dar totusi se apropie concursurile si avem nevoie de sponsorizari.

Avem in Aprilie primele 2 concursuri la Botosani si Gura Humorului ( un fel de 2 in 1 ) cu sumo, line folower si prezentari generale.Tot in Aprilie se tine la Sibiu calificarea pentru Eurobot - Franta , ne batem cu echipe cu robotii in valoare de 3-5000 de euro. Pe langa ar mai fi si concursul international de roboti subacvatici de la Constanta.

In alta ordine de ideei, avem nevoie de suport financiar, de la cei care au posibilitatea si vor sa ajute. Firmele cu siguranta au niste avantaje daca sponsorizeaza activitatii de genul acesta, plus castigul din expunerea in materiale promotionale, tricouri , media si expunere sociala.

Banii vor merge catre materiale pentru constructia robotiilor , piese electronice, unelte mai performate pentru lucrul cu SMT.

Acestea fiind spuse, cautam sponsori si oameni care vor sa ajute.

Nu suntem doar o echipa de robotica , am copii care vin si invata robotica, programare si electronica total gratuit, deci nu suntem niste oamenii care doar tocam bani aiurea.

Si desigur , cine vrea sa ne viziteze , pentru o schema , un sfat sau doar sa vorbim va asteptam .

Poate totusi cineva de pe aici vrea sa ajute :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pai daca ai vreodata ocazia , te astept pe la atelier :)

LE : stie cineva o metoda prin care sa popularizez mai rapid pagina de fb ?. Posibil ca maine dupa-amiaza sa lansam si site-ul si am vrea sa avem o baza de " utilizatori" posibil , pentru ca vrem sa avem si un forum specializat despre robotica .

Edited by takko
Link to comment
Share on other sites

Locul 2 la infomatrix.ro - loc castigat chiar de un utilizator al acestui forum in echipa Robopit.org , categoria hardware control.La anul promitem locul 1 , anul acesta trebuie tinut cont ca nu eram acolo ca sa participam si ne-am inscris cu 1 ora inainte de jurizare.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...