Jump to content
Gotyc

Politia romania interzice phpBB-ul in romania ?? [Copii astia..]

Recommended Posts

Primit de la "fraud@fbi.com" aka: F.B.I Online U.S.A

Cod:

We've been informed that you,as administrator of TheOneCs.Ro Community ,having IP: 89.33.78.92,to Domain: ns.computerfun.ro,are guilty of online fraud,by using an illegal CMS in phBB.We do research coming days,and,if this is true,we will be forced to close your domain and get fined according to law.You must hereby notified that online fraud and the use of pirated products is punishable by a fine ranging from 10,000 dollars, depending on the damage created and imprisonment between 3 and 10 years.We sent a notice to Romanian Police, who will inform you about what you need to do.

DNS lookup for ns.computerfun.ro

(reverse DNS of 89.33.78.92)

Type Host Class TTL Data

A ns.computerfun.ro IN 14400 ip = 89.33.78.92

NS ro.com IN 86400 target = ns1.ario.net

NS ro.com IN 86400 target = ns2.ario.net

CNAME ns.computerfun.ro.com IN 86400 target = ro.com

SOA ro.com IN 86400 mname = ns1.ario.net

rname = hostmaster.ario.net

serial = 2012080301

refresh = 10800

retry = 3600

expire = 360000

minimum-ttl = 86400

MX ro.com IN 86400 pri = 10

target = mx1.ario.net

Please do not reply this e-mail.Do not make public this e-mail,it is confidential,as a property of United States.

FBI — Homepage 2013,Rm

si de la

politia@gov.ro aka: Politia Romana,D.I.I.C.O.T,I.G.P.R.

Cod:

Stimate domnule Aldin Kurtanovic,am primit o sesizare de la centrul de prevenire a fraudelor informatice de la F.B.I,prin care ni se face cunoscuta situatie dumneavoastra,in calitate de administrator al unui domeniu de internet,care insa nu ni s-a adus la cunostiinta.Directia noastra de prevenire a fraudelor informatice si a pirateriei online,a facut unele cercetari cu privire la adresa dumneavoastra,si a descoperit ca nu sunteti pe teritoriul Romaniei,de aceea va inainta dosarul autoritatilor germane.In ceea ce priveste acel domeniu de internet,tin sa va aduc la cunostiinta ca autoritatile romane vor colabora cu toate celelalte institutii cu care avem legiferate contracte contra piraterie online,si punem la dispozitie toate informatiile necesare.Totodata,fiindca nu sunteti inca major,este foarte probabil ca veti fi expulzat in U.S.A,in cazul in care faptele se dovedesc a fi adevarate,deoarece legislatia americana permite procesul,judecarea si condamnarea persoanelor de la 16 ani in sus.

Ne rezervam dreptul de a accesa orice tine de activitatea dumneavoastra,publica sau privata,in temeiul prevederilor art. 107 din Constitutia Romaniei, ale art. 6 alin. (1), art. 24 alin. (2), art. 30 si ale art. 42 din Legea nr. 182/2002 privind protectia informatiilor clasificate.

Pentru o mai buna continuare a anchetei,si a micsorarii circumstantelor delictului de care va faceti vinovati,este de preferat sa opriti toate activitatile care tin de frauda informatica,sau insusire nelegitima a vreunui bun informatic.

Zilele urmatoare va veni un corp de control din U.S.A,insotit de expertii nostri I.T.,pentru a elucida problema.

Semnat:ofiter de serviciu Stamate Ion, Home

M-am speriat la inceput dar dupaia mi-am dat seama ca e teapa! Am incercat sa trimit mail inapoi si am primit eroare :

References: <20130128211328.E07F0D57A5@emkei.cz>

Chiar asa am ajuns?

Nu stiu unde sa postez..

COPII ASTIA.. NU MAI STIU CE SA FACA:))

Dupa ce ca o arde ba Germania ba S.U.A :))

Edited by Gotyc
Link to comment
Share on other sites

Pac Pac Pac. Ce nu v-ati prins?!

A vrut doar o metoda sa goleasca gameri de pe rst. Bravo prietene pentru asta ai reputatie sau nu :)).

In niciun caz nu o sa scoata phpbb-ul si oricum chiar daca l-ar interzice cine mai respecta legea?!:))

In alta ordine de cuvinte cand iti mai primesti un mail de asta dai reply si fute-l in gura de nu se vede.

@trollophile ai ceva cu unguri?!

ON : Politia Romania?!

Edited by Cifre
Link to comment
Share on other sites

mailul de la fbi nici macar nu e bun! fbi.gov nu fbi.com (nici nu merge .com)

Politia are cont la mine pe forum si il pica prin flood de pe ip de danemarca! :)) Kids..

Mai scrie pe si pe chat ca forumul va fi inchis de la ora 9:30 cateva ore. :))

romani: "domnule Aldin Kurtanovic ...." si mai jos scrie ca sa informat despre mine ?i ca nu sunt in tara! :) ahahahah pai cum sau informat dac? nici numele nu îl cunosc? Toata lumea care ma are pe mess sau pe ce domeniu sunt inregistrat am trecut ca stau in germania! wow! :)) ala care a facut duma sa luat sigurat dupa numele de mess find: "Aldin Kurtanovic"

Edited by aldink
Link to comment
Share on other sites

Ba daca era pe bune nu primeai mail, veneau mascatii peste tine in casa.

Apoi ce poti face, fiind clar un mail fals, este sa scri pe Serviciul de Combatere a Criminalit??ii Informatice - Poli?ia Român?

phpbb e moca, nu e nimic ilegal in asta, ei se fac vinovati de lucruri destul de grave, inclusiv ca s-au dat ca de la politie, fbi.

Acum e vina si celor de la politie si fbi ca nu isi semneaza mailurile si cer discard in setari in cazul semnaturilor invalide, astfel serverul tau de mail ar fi refuzat din start acceptul mailului acela.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...