Jump to content
mearsenal

htc one s pierdut

Recommended Posts

Am pierdut un Htc One S la cineva in masina (taxiu) si nu am de unde sa il mai iau ca nu l-am retinut nici la fata nici indicativu iar cel mai tare ma oftic ca mi-l luasem de 2 sapt de zile si nu am bagat vreun program in el pt localizare, se poate gasii cumva dupa IMEI sau e cam imposibil? am fost la politie si mi s-a spus ca daca e pierdut nu prea au ce face.. daca era furat era altceva cica, faceau cerere catre procuror, procuroru catre judecator si asa se putea face ceva nu stiu exact cum dar daca l-am pierdut au zis ca nu prea are rost :) am factura de la baiatul care mi l-a vandut si garantie si tot dar doar cu ele am mai ramas din pacate. In alte tzari am inteles ca se poate bloca telefonul dupa IMEI si numai ai ce face cu el dar in RO nu e posibil. Nici contu de la htcsense.com nu il am sa ii las un msg pe telefon si baiatu ala a zis ca el nu avea cont facut pe telefon desi eu tin minte ca avea unu setat, dar am inteles de la cineva de la htc ca orikm au site-ul in reparatii asa ca degeaba aveam si contul acela probabil, deci nu pot face nimic daca am doar IMEIu, o localizare nimic , nu?

Link to comment
Share on other sites

trebuia sa suni la taxi si sa le zici in data cutare la cursa de la ora cutare a ramas telefonul in taxiu...

oricum daca nu ai sunat atunci imediat si taximetristul a mai avut clienti dupa sigur acei clienti au gasit telefonul si probabil l-au facut nevazut. Nu e nici vina taximetristului ca el nu sta sa se uite in spate dupa fiecare client...

In mod normal daca il declarai furat il gaseau dupa IMEI in momentul cand era in retea...

Tot ce poti sa mai faci acum e sa speri ca tipul care l-a gasit nu a scos cartela si ca raspunde la sms (sa ii dai sms sa ii zici de recompensa) altfel strangi bani pentru unul nou...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...