Jump to content
skedo

Frauda Stiri Economice

Recommended Posts

Disperarea si Talentul NU fac Casa Buna !

O noua metoda de a extrage bani de pe spatele romanilor isi face loc pe piata online datorita promovarii Google, promovare platita cu bani grei de catre membrii initiatori ai inselatoriei.

Stiri Economice

Inselatoria are ca scop plata unui serviciu de imbogatire "peste noapte" pentru "mamele singure" si bineinteles pentru romanii prosti si nu numai, utilizeaza promovarea google prin banner-e "add's" .

Cum procedeaza:

-promit un pachet de lucru pe care trebuie sa il comanzi si costa in jur de 27 euro - 30 dolari care "te invata cum sa faci mii de euro" , isi pun comenturi false pe site-ul lor de 2 bani, dar datorita promovarii online sunt suficiente persoane care pun botul facand parte din categoriile vizate femei singure sau prosti cu diploma.

-site-ul este localizat pe stirieconomice.com-r.net si are redirect pentru plata pe :


https://ssl.clickbank.net/order/orderform.html?time=1363735644&vvvv=666f7273757276657973&item=3&cbskin=1933&cbfid=5786&cbf=ZQFTEK8GDT&vvar=cbfid%3D5786%26dlgp%3D2%26cbskin%3D1933%26tid%3D%26vtid%3D%26name%3D%26email%3D%26referrer%3Doverflod%26directreferrer%3D%26&oaref=01.A024F7C817E8A89E7C0D3EBD6460F1C84C1AB5C541D69703511BC9EDFA8E2BAEE53BDD6BE4B2E07DF2588F469CC5EEEF44EC99BD

Cont fictiv inregistrat

Taparii au pus si poze fictive cu cecuri de plata :

24etdw6.jpg

Stiri Economice

Uite si mangleala pe care o folosesc impreuna cu poze si "tranzactii sigure"


Te-ai Gandit Vreodata Sa Bati Recesiunea?

Maria nu s-a gandit niciodata ca va castiga vreodata bani pe internet. Ea a cautat o slujba si a avut ocazia sa castige bani facand sondaje de opinie pe internet. La scurt timp dupa asta viata ei s-a schimbat complet si a fost in sfarsit in stare sa castige suficienti bani pentru ea si familia ei.

Am discutat cu Maria acuma 3 saptamani si ne-am decis sa ii publicam povestea. In interviul nostru, ea ne-a spus povestea sa:“ Momentan, castig in jur de 6,000-12,000 de lei pe luna din sondaje de opinie pe internet. Este mai mult decat suficient pentru mine sa traiesc confortabil si sa inlocuiesc vechea mea slujba."

Castigand mai multi bani de acasa, Maria a luat o bine meritata pauza deoarece ea traia greu si schimba slujbele foarte des. „Mi-am pierdut slujba dupa ce recesiunea a lovit Ungaria, aveam nevoie de castiguri mari, nu eram interesanta sa devin „bogata repede“, acele spamuri care le vedeti pe internet. Aveam nevoie de o cale legitima sa castig un venit pentru mine si familia mea. Cea mai buna parte a slujbei online este aceea ca esti tot timpul acasa cu copii, prin consecinta salvez multi bani.“

"Momentan, castig in jur de 6,000-12,000 de lei pe luna din sondaje de opinie pe internet"
- Maria

Am intrebat-o cum a descoperit aceasta slujba secreta.“ Sincer, este mai usor decat crezi, tot ceea ce a trebuit sa fac, a fost sa ma inregistrez pe un site particular si am inceput sa fac sondaje de opinie pe care ei mi le-au trimis. Totul este foarte simplu, nu stiu foarte multe despre calculatoare, dar stiu sa folosesc internetul."

Sute de companii cer opinia oamenilor si sunt pregatiti sa plateasca pentru ea. Maria a folosit aceasta oportunitate pentru a incepe sa lucreze in sfarsit intr-un mod simplu.

Edited by skedo
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...