Jump to content
sebyku

Facebook Open Graph

Recommended Posts

Salut, vreau s? folosesc de 2 ori open graph pe o pagina a site-ului meu, una pentru a vota un video ?i alta pentru vizionarea video-ului.

Din câte ?tiu nu po?i folosi 2 og.type pe o singur? pagin? deci care ar fi rezolu?ia?

Momentan am f?cut doar pentru votare codul, ?i am creat un nou story de open graph din facebook developers.

<meta property="og:type" content="videorom:object" />

FB.api('/me/videorom:voted_a_article',

'post',

{

object: data_post_link+'?ex=257957417674441'

},function(response) {

if (!response || response.error) {

console.log(response.error);

} else {

console.log('Ewww!');

}});

O alt? problem? ar fi afi?area lor în timeline.

A?a apare momentan:

V19Rl.png

?i a?a dorec s? apar?:

oTQmc.png

Cum pot reproduce?

Link to comment
Share on other sites

Nu poti baga de 2 ori og:type, dar poti face un truc, si anume, faci o pagina separata cu un og:type pe care o apelezi din jquery ca popup iar cealalta pagina sa fie normala cu celalalt og:type... asa cand da like la una din ele va lua og:type-ul de la pagina la care a dat like

Link to comment
Share on other sites

Nu poti baga de 2 ori og:type, dar poti face un truc, si anume, faci o pagina separata cu un og:type pe care o apelezi din jquery ca popup iar cealalta pagina sa fie normala cu celalalt og:type... asa cand da like la una din ele va lua og:type-ul de la pagina la care a dat like

OK am în?eles, iar afi?area? AI idee despre ea? DIn câte am în?eles acel layout se nume?te number layout dar mie nu îmi apare în developers.

Link to comment
Share on other sites

Se pare c? prin ajax nu prea merge. De ce? Pentru c?:

Trebuie definit acel : <meta property="og:url" content="http://funny-videoro.com/wp-content/themes/videoplus/includes/post.php" />

Ei aici teoretic trebuie pus adresa video-ului meu pentru a prelua diverse chestii ?i nu adresa de script.

Dac? pun adresa vide-ului acolo se afl? alt og.type ?i nu va func?iona, iar dac? las adresa de mai sus va posta pe profil un link spre post.php

Deci se poate alt? alternativ?? S? se schimbe og.type pentru a putea fi folosit?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...