Jump to content
Zeus

About Yahoo Cookie

Recommended Posts

...de la un timp (mai exact sapt. asta) Yahoo se pare ca so jmecherit....fac imbunatatiri la logare prin cookie...

...am intampinat probleme mai ales la mailurile platite: de exemplu ma pot loga pe Yahoo Home cu ID-ul victimei prin cookie dar nu si in mail...hmmm ciudat...

Tot la cele platite am observat (am testat pe astfel de conturi)ca la Sign Out la unele mailuri cookie is discarded...No explanation why...normal asa ar trebui sa fie ...dar ei nu aveau asa...

...so fi jmecherit yahoo???...

...cine o mai observat asa ceva sau ...stie despre cauze sa dea de veste sa luam "masuri" :D

Link to comment
Share on other sites

...incearca si spunemi ca sunt extrem de curios sa vad daca intradevar au implementat sau nu o astfel de securitate...

...am observat ca victimele ce se logheaza la Yahoo prin third party software (like Outlook) sunt protejate intro oarecare masura de furaciosii de prajiturele...dar totusi la Yahoo Home ma lasa sa intru...dar nu si unde ii personal cum ar fi Yahoo Mail sau 360...iti dai seama ce ciuda stai si vezi afisat ca are mailuri primite si nu poti sa vezi... :D ...

...continua cercetarea...

Link to comment
Share on other sites

...nu ii de la mine...am testat din mai multe locatii...chiar foarte multe...

...acum normal...vulnerabilitati te cred ca gasesti cu gramada...la cat ii de mare yahooo si de impartit ...dar incearca sa le implementezi pe un mail platit si dane un feedback...ca sa ne dam seama de lunde pleaca hiba...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...