Jump to content
nikel1992

Site`ul meu

Recommended Posts

Nu obisnuiesc sa fac site`uri, nu stiu php, dar imi place sa ma chinui. Vreau sa va cer o parere intrucat stiu ca aici sunt oameni cu experienta. Am facut un site de porumbei si as vrea sa ajunga cat mai bun. Astept cateva propuneri ce sa mai adaug sau ce sa fac , sa fie din ce in ce mai bun. Sunt pregatit sa invat si php daca asta m`ar ajuta sa il fac sa fie mai profesionist. Astept indrumari. Multumesc!

Acasa

PS: Mai jos sunt alte 2 site`uri de porumbei , pe care eu sper sa le intrec.

https://www.porumbei.ro

https://www.porumbel.net

Edited by nikel1992
Link to comment
Share on other sites

Eu inteleg ca te chinui sa il faci pe joomla ca sa poti adauga usor articole noi dar mai ai de lucru cu designul...

1. Logo-ul e cel mai urat pe care l-am vazut;

- Faptul ca e jpg, cu marginile alea albe, strica tot aspectul headerului.

- A trebuit sa apropii 250% ca sa pot citi ce scrie pe el... si nici porumbeii nu sunt tare clari.

Un logo trebuie sa fie realizat cat mai simplu astfel incat sa se intipareasca in mintea vizitatorului inca de la prima interactiune. Poate te ajuta asta: [Tutorial] Cum sa faci un logo.

2. Meniul Principal

- Putin CSS si il aranjezi frumos pe centru.

- Nu ar strica si un font mai interesant. Daca acum 10 ani se foloseau imagini gif si text cu flacari pentru design, azi, inlocuirea fonturilor, gradient-urile CSS3 si div-urile transparente sunt "la moda".

3. Headingul H1 - Nu-l lipi de banner.

Asta e parerea mea despre prima pagina, care de altfel ar trebui sa fie si cea mai atractiva. Spor!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...