Jump to content
florin_darck

[XSS] microsoft.com

Recommended Posts

Ei bine nu am mai raportat la cei de la microsoft sa stiu cum merge treaba. Cei de la blackberry de exemplu au bagat in HoF researcheri care au gasit self xss. Cei de la grooveshark pentru un self xss mi-au dat un cod grooveshark anywhere pentru 6 luni. Anyway am gasit persistent in microsoft aseara. Poate sa confirme akkiliON

PS: Am facut un video cu cel persistent. Il pun aici dupa ce il repara.

LE:@xTremeSurfer tu in ce subdomeniu ai gasit ?

Edited by florin_darck
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Ei bine nu am mai raportat la cei de la microsoft sa stiu cum merge treaba. Cei de la blackberry de exemplu au bagat in HoF researcheri care au gasit self xss. Cei de la grooveshark pentru un self xss mi-au dat un cod grooveshark anywhere pentru 6 luni. Anyway am gasit persistent in microsoft aseara. Poate sa confirme akkiliON

PS: Am facut un video cu cel persistent. Il pun aici dupa ce il repara.

True ! Chiar a gasit XSS Persistent in Microsoft :)

Mi-a aratat !

Link to comment
Share on other sites

Cine-a zis ca astia de la tehnic sunt niste genii? :)) Cum sa treci pe cineva in HoF pentru un self...

De asta am si raportat poate am noroc. Uite pentru self xss'ul meu s-a deschis un caz direct dupa ce l-am raportat. Pentru asta persistent am mai trimis vreo 2 email-uri cu cate detalii pana au deschis un caz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...