Jump to content
Reebock

Blackberry 8520 again

Recommended Posts

Salut din nou, se pare ca tot din nou am un bb 8520 care are o problema stranie si continua, se restarteaza incontinuu, nici nu se incarca faza aceea de inceput pana la capat ca se si reseteaza, am tot incercat sa-l resoftez, dar nu o ia nicicum, da error re reconnecting la JVM si to asa, am incercat de toate, ce sa-i mai fac la jegu asta? Tind sa cred ca are o problema hardware. Orice parere este bine venita.

Link to comment
Share on other sites

Orice blackberry ajunge in punctul asta odata (sau de mai multe ori) in viata .

Search on google "blackberry brick wipe loop restart" citeste cu atentie vreo juma` de zi si poate ai noroc sa functioneze una din metode.

Daca il vede BBSAK http://bbsak.org/ ai sanse mari sa il recuperezi, pentru customizat si altele poti incerca BBHTool How to Shrink OS6/OS7/OS7.1 , mult noroc .

Link to comment
Share on other sites

Orice blackberry ajunge in punctul asta odata (sau de mai multe ori) in viata .

Search on google "blackberry brick wipe loop restart" citeste cu atentie vreo juma` de zi si poate ai noroc sa functioneze una din metode.

Daca il vede BBSAK BlackBerry Swiss Army Knife ai sanse mari sa il recuperezi, pentru customizat si altele poti incerca BBHTool How to Shrink OS6/OS7/OS7.1 , mult noroc .

Mersi, bbsak nu il vede...am customizat orice cacat cu bbhtool si nimic :)) Ce mama masii sa-i mai fac cacatului asta?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...