Jump to content
euintreb

Recomandare laptop pana in 10-15kk

Recommended Posts

Lasa-ma sa te "pun putin la punct" cu ce vrei tu defapt de la noi, de la un laptop si in cele din urma de la un magazin.

Nustiu ce intelegi prin modest, raportat la piata actuala de laptopuri si preturile acestora, unul modest ar fi undeva la 20-25 milioane, deci peste bugetul tau estimat. In momentul actual, nu exista niciun laptop pe stoc la vreun magazin, din cele enumerate de tine mai sus, care sa nu ruleze filmele FullHD cu cel putin 22fps, deci decent. Trecand mai departe la cerinta ta, sa iti ruleze FIFA 2013, pot sa iti zic ca orice laptop ruleaza acel joc, unele la 60fps-uri, altele la 5-6. Dar daca nu ai fost un copil (scuze ca am fost direct), ai fi cautat pe Google si ai fi vazut ca FIFA 2013 cere un dual core la 1,8Ghz,sau AMD echivalent, o placa video 6800xT de la nVidia sau echivalentul ei pentru AMD, aproximativ 2GB RAM si eventual un HDD care sa mai fie liber cu cel putin 8GB.

Acum luand toate aceste specificatii cautam laptopul si gasim ceea ce iti las mai jos. Data viitoare poate nu mai esti asa lenes, ne surprinzi prin ceva frumos si util, iar eventual te lasi de jocuri, prostii etc.

Variantele de la emag: Laptop / Notebook ieftine Pret Sub 1500 Capacitate memorie Pana in 4 GB Pret asc - eMAG.ro

Variantele de la okazii: Laptopuri - Okazii.ro (pret intre Pret intre 1.000,00 si 1.500,00 RON,)

Variantele de la pcgarage: Notebook / Laptop cu pret intre 800 si 1.500 RON - PC Garage

Link to comment
Share on other sites

ce e asa greu sa zici un 'best buy' pana in 15m?

nu ma pricep la astea si vream ca cineva priceput sa-mi spuna laptopul pe care el l-ar cumpara daca ar avea suma mentionata. am mentionat de acel joc pt. ca am vrut sa bat apropo la faptul ca o sa ma mai si joc pe el.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...