Jump to content
eXs

Instalare Ubuntu

Recommended Posts

Nu am nevoie de vreun plus sau ceva de genul. Eu ?i-am explicat c? s-a mai discutat acest subiect ?i acolo. Dac? îl citeai cu adev?rat de la cap la coad? s? înve?i ?i altceva nou, observai c? era ?i r?spunsul la întrebarea ta. Adic? acest reply: aici.

Una din milioanele de solu?ii pe care le po?i g?si cu un simplu search pe google, pentru a-?i rezolva problema, o s? descoperi un mic tool numit UNetBootIn, care face exact ce ai tu nevoie.

Data viitoare s? fii de 2 ori mai atent înainte s? îl critici pe cel care a vrut s? te ajute.

Link to comment
Share on other sites

Am incercarcat si eu sa-l instalez de pe stick, prima data cu porgramlele speciale cu care pot sa bootezi de pe stick dar nu au mers.

M-am enervat si am zis sa fac cu PowerISO (are obtiune pentru a face un stick bootabil) nici nu ma asteptam dar a mers.

PS: formateaza stick-u inainte

Link to comment
Share on other sites

Wubi :)

https://wiki.ubuntu.com/WubiGuide#How_do_I_install_Ubuntu.3F

Can I force Wubi to download and install a 32 bit version of Ubuntu?

Yes. Either pre-download the appropriate 32 bit ISO manually and place it in the same folder as Wubi.exe or start Wubi from the command prompt with the "--32bit" argument.

To modify arguments without using the command prompt, right-click Wubi.exe and select "Create Shortcut". Then right-click the shortcut, select Properties, and modify the Target line, for example: "C:\Documents and Settings\<user>\Desktop\wubi.exe" --32bit

Link to comment
Share on other sites

Ti-am zis ca ai venit doar pentru + nu-mi bat capul cu tine.

A? râde de tine, dar m? ab?in când îmi citesc semn?tura. Po?i instala pe HDD f?r? stick sau DVD/CD distribu?ia Ubuntu cu UNetBooIN. Trebuie s? folose?ti ?i PartitionMagic. Dar dac? e?ti a?a încep?tor ?i înc?p??ânat, s? nu mai spun f?r? bun sim?, po?i folosi Wubi Installer (screenshot), pe care îl g?se?ti aici.

S? nu îmi spui c? nici ?sta nu e bun sau c? nu merge. ?i calmeaz?-te c? nu vreau reputa?ia ta sau a altei persoane de pe acest forum. Asta este mentalitate de gamer, sau poate m? însel ?i jignesc acea categorie de oameni.

Spunând toate astea, baft? ?i fii mai receptiv renun?ând la aerul ?sta de superioritate. Nu suntem aici s? impresion?m pe cineva sau s? primim reputa?ie care este egal? cu 0.

Edited by The.Legend
black_death_c4t - ai fost mai rapid decât mine.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...