Jump to content
c0der

Hacking arma AK 47 din Counter Strike v1.6

Recommended Posts

din totdeauna m-am intrebat daca este posibil sa se modifice codul din cs 1.6 al armei ak 47 sa o faci in asa fel incat sa traga perfect DREPT in fata cum te uiti pe tinta[caci normal trage aiurea rau numai pe langa oponent]

sau sa o faci sa dea damage mai mare la adversar, cum ar fi din 1 sau 2 gloante sa il anihilezi pe adversar.

eu am codul sursa de la hl si cs.daca poate sa ma ajute cineva sau sa-mi spuna cum sa modific eu singur dandu-mi exemple ar fi un gest bun

va sunt recunoascator,

george

ps.nu sunt un mare jucator de cs, de fapt nu am mai jucat de un an cred, dar ma macina de mult timp intrebarea de mai sus:D

Link to comment
Share on other sites

Hmm headshot daca o faci sa deie iti ieie ban cel mai bine ii prin zona gatului sa traga..... cauta AimBot pe net despachteazal si vezi cam ce foloseste ala pt a face sa traga direct in cap....poate iti vine vreo idee.. eu nu sunt chiar asa bun programator..anyway..am dat si eu o idee. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

mersi macar pt ca ati postat aici si nu ati ocolit thread-ul meu:D

@MW eu nu mai joc de mult dar mereu imi trece prin cap cand joc cs ia ma poate pot eu sa modific codul sursa de cs si pot sa fac sa traga mai bine cu ak 47,cumva drept sau cu damage mare, sa nu mai traga asa imprastiat

@katmai nu vreau coduri din acelea ca nu mi plac, eu vreau ceva original inventat de useri pe rst:), si de aceea am deschis thread-ul asta, ca asa sunt mii de coade pe net dar fara sens, si de asta ma refeream aici la modificarea codului sursa precum trage arma ak 47 :twisted:

DACA stie CINEVA ceva ESTE BINEVENITA IDEEA!

Link to comment
Share on other sites

ati gasit ceva? eu aveam pe un cd codul sursa la half life

la cs 1.6 ? :|

nu chiar la cs16, la half life am codul sursa! dar mi se pare ca are un dll la fel ca , cs 16, sa nu gresesc, dar cand compileaza face un dll, nush sunt mai mutle acolo, daca este il pun pe rapidshare!

Link to comment
Share on other sites

gata am aflat ce surse am, deci am asa : hlfullsdk.exe, unul de 74,2 mb, inca unu ca asta dar mai mare in mb, am hltp.exe care ocupa 56,0 mb, si cam atat, daca va sunt folositoare imi scrieti aici sa rezolvam probl asta odata cu cs16 :D

am deschis odata asta, mii se pare ca este devkit-ul celor de la sierra/valve, am instalat kitu si mi apareau multe coduri sursa din hl, si stiu ca avea si un dll de-l compilam eu cu m$ visual c++ 6

Link to comment
Share on other sites

@c0der

Nu-i chiar asa usor cum pare trebuie multi oamenii care mananca programare pe paine si experienta cu jocurile,ti-ar trebuie vreo 5 slick clonati si ai reusii atunci... :lol::lol::lol:

slick unde esti prietene raspunde[dak nu face mijto katmai], ca eu sunt paralel cu programarea, am incercat sa invat dintr-o carte de c++ de nivel begg am ajuns la cap 5-6, dar cand am vazut ce-i acolo am zis ca nu mai am nevoie de programare in viata mea:D

mai ales ca sa ai slujba buna[alias ubisoft] sa ai salariu de 50 mil si prime si bonusuri, trebuie sa fii zeu in c++ , sa stii matematica si fizica pe paine caci se combina foarte bine aceste materii intre ele :D

re

Link to comment
Share on other sites

Nu am urmarit topicul si abia acum am obs ca mi-a fost mentionat numele :)

Cel mai probabil nu trebuie recompilat intregul joc. In general cheaterele si trainerele modifica date in spatiul de memorie al jocului in timp ce acesta ruleaza si de aceea un cheat/trainer nu o sa mearga pe mai multe versiuni al aceluiasi joc din simplul motiv ca cel mai probabil in locatia de memorie care trebuie modificata nu se mai afla acelasi lucru.

Desi nu am absolut nici o experienta in cheatere si trainere ideea mea ar fi asta:

-Deschizi CS'ul si alegi MP5'ul de exemplu

-dai ALT+TAB si deschizi un debugger sau un memory dumper

-dai ALT+TAB ca sa intrii iarasi in joc si iei AK47

-ALT+TAB pe debugger si vezi ce s-a intamplat in memorie intre cele 2 arme

(cel mai bine ar fi sa fi singur pe harta si sa nu te misti)

-mai faci chestia asta de cateva ori si incerci sa ghicesti unde in memorie se afla informatia privitoare la caracteristicile armei (asta daca e pe acolo :)

Ideea nu e cine stie ce(si probabil nu o sa functioneze) dar macar ai un punct de plecare ;)

Link to comment
Share on other sites

man ,ceea ce vrei u sa faci NU ARE nici o legatura cu programarea C++ ,are legatura cu REVERSE Engineering si ceea ce a spus SlicK

are dreptate.

Eu iti spun parerea mea , 1 ani am studiat reverse engineering ,adica faceam crackuri la applicati mai vechi ca eram si eu un newbie si intro zi mam luat si am intrebat pe un site daca poti sa modifici jocuri si mia spus ca da se poate.Adica cu un debugger

Cauta despre SoftIce il deschizi ii pui un Memory Break Point si cand intri in joc si tragi cu arma vezi ce se schimba asa poti urmarii si modifica tot jocul , asa se fac si cheaterele etc poti sa te faci invisibil ,dar presupune cunostinte in Reverse Engineering si Debugging

Probabil ca exista si softuri specializate dar nu stiu ,asta e singura cale care o stiu eu

==================

Daca ceea ce am zis nu este corect rog adminul sa stearga postul

Link to comment
Share on other sites

prea tare topicul asta, am lamurit aici lucruri pe care nu le stiam, chiar mi se acrise sa tot caut pe motoarele de cautare si fara sa gasesc nimic despre hack la arma ak47

da slick ar fi bn daca ai gasi ceva, si mai departe umblam si noi in debugger.

sper sa ne iasa intr-un final sa hecuim vreo arma in cs16

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...