Jump to content
AlMalalah

Un pic de ajutor cu o tema Blogger, va rog

Recommended Posts

Mi-am ales pentru un blog personal aceasta tema de aici:

Johny See Book Sekali - Central of Free Blogspot Template

si am aplicat-o pe acest blog de test:

Un Blog Oarecare | Your Blog Description

As avea nevoi de ajutor, daca se poate, cu doua probleme:

1. Dupa cum se vede in acel blog de test nu toate postarile din blog contin imagini. Cum sa fac ca in cazul in care un post nu contine nici o imagine sa nu imi arate acel patratel alb si sa-mi arate doar textul ?

2i7tg6c.jpg

2. Vad ca mi se intampla acest lucru la fiecare tema Blogger pe care o descarc de pe net. Dupa ce o urc pe blog, pur si simplu nu pot sa-i editez sablonul respectiv. De ce ? Care e diferenta intre una facuta de mine de la zero si una luata de pe net ? Nu e tot la fel ? De ce nu imi da voie ?

Ce trebuie sa fac ca sa o pot modifica direct din Blogger asa cum se vede in imagine ?

2ik6wjo.jpg

Multumesc mult !

Link to comment
Share on other sites

Ramane spatiul gol pentru imagine pentru ca asa este set in template . Trebuie sa modifici template-ul pentru asta ! .

Template-urile copiate dupa net nu pot fi modificate din panoul de control . Numai sa le modifici tu din HTML . Numai template-urile oferite de blogspot pot fi modificate din panoul de control blogspot !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...