Jump to content
Guest Nemessis

Pentru toti "hackerii" de 13 ani

Recommended Posts

Guest Nemessis

Tot vad pe forumuri discutii despre RST si vreau sa va lamuresc odata pentru totdeauna:

1. RST nu a fost spart. Un cacat de pe h4cky0u a modificat o poza si atata tot. A recunoscut ca era "o gluma".

2. RST nu a avut acea vulnerabilitate XSS despre care tipati toti ca exista. Acel alert care sarea acum ceva timp in urma a fost urmarea trecerii de la php-fusion la phpbb. E ca si cum ar pune kwe o pagina ce contine scriptul de generare a unui alert. XSS se considera doar atunci cand actiunea VOASTRA genereaza acel alert. Idiotilor!

3. RST nu a fost "picat" in acele 2 saptamani de nimeni. Intr-adevar au fost probleme acum cateva luni bune cand ne luam flood cu Supernova dar ultima oara a fost "picat" pentru ca NE EXPIRASE HOSTINGUL. Scutiti-ne de comentarii gen "cei de pe h4cky0u i-au floodat". Cand au incercat sa faca asta RST a avut un downtime de 2 minute. WoW ce realizare nu?

4. RST promoveaza ethical hacking. Asta nu inseamna si nici nu va insemna vreodata ca va permiteti sa faceti misto de membrii acestui site. Dupa cum vedeti toti cei care au avut ceva de impartit cu noi si-au primit lectia. Scutiti-ne de comentarii stupide pe viitor. Ethical hacking se promoveaza de catre oamenii care folosesc tehnica blackhat. Echipa este destul de completa ca sa acoperim o buna parte a metodelor blackhat.

5. Nu considerati vreodata ca daca atacati un membru al RST-TEAM acesta isi va face dreptate singur. Intotdeauna va primi ajutor de la ceilalti. Aveti idee ce inseamna asta? O mana de oameni cu destule cunostinte impotriva unor script kiddies.

6. Sa nu aveti impresia ca daca faceti ceva impotriva RST sau a unui membru RST o sa fiti lasati in pace. Preferam sa asteptam si un an de zile si sa va ardem la siguranta decat sa ne grabim si sa nu ne iasa nimic din ce ne propunem. Timp avem, rabdare avem si chiar nu avem ce sa pierdem.

Prin urmare, nu va puneti cu betivii ca va dam cu sticlele in cap.

Link to comment
Share on other sites

Am 2 intrebari ! Despre ce este vorba cu "spargerea RSTului" ? Ca nu prea am fost pe faza zilele astea !

A 2-a intrebare, eu sunt unul dintre hackerii de 13 ani ? La mine te-ai referit ? :twisted: Daca da, m-am impacat cu flama :P

LE: Au existat si 2 XSSuri in rstzone.net [asa se numea siteul atunci] in URL, provocate de "><script>blabla</script>, dar de fiecare data i-am anuntat pe kw3rln si slick de existenta lor :roll:

Link to comment
Share on other sites

Preferam sa asteptam si un an de zile si sa va ardem la siguranta decat sa ne grabim si sa nu ne iasa nimic din ce ne propunem. Timp avem, rabdare avem si chiar nu avem ce sa pierdem.

La fel gîndesc ºi eu. Dar daca faceti asa ceva, mai este ethical hacking? No offence, dar unii ar putea-o considera simplã rãzbunare infantilã. Eu aº interpreta-o drept o binemeritatã corecþie...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...