Jump to content
blackdragon

bitefight.ro spart

Recommended Posts

Guest Nemessis

Asta e chiar tare. Sunt curios de ce apare numele nostru acolo. Vad ca si vladiii e acuzat ca ar fi spart site-ul. Oare asta se intampla daca faci un gest caritabil? Chiar ma gandisem dupa ce mi-au sters definitiv userul cu care ma jucam sa le fac probleme, dar din cate stiu eu am fost ala care i-a anuntat ca sunt boi si inca nu ma apucasem sa le fac altceva. Ma bucur ca cineva i-a ars si imi pare rau ca RST nu a fost implicat in asta. Spre dezamagirea ta Dragon te anunt ca din pacate chiar nu ne-am bagat coada acolo. Nu am avea nicio jena sa scriem mare pe un site spart "Hacked by RST". Adminii sunt batuti in cap si probabil nu mi-au urmat sfaturile sau forumul e neupgradat si s-a folosit un exploit. Asa se intampla cand anunti oamenii ca au o problema, iti sar in cap.

Link to comment
Share on other sites

poate a fost alcineva de aici dp forum

Edited by Nemessis (nu face double posting ca iti iei warn):

Asta nu ne priveste. Nu suntem raspunzatori pentru actiunile userilor nostri si cunoastem doar 10% din userii de pe forumul RST. Crezi ca stam sau putem sa ii dadacim pe toti? Fiecare este raspunzator de faptele lui si atata timp cat niciun team member nu a facut asta (si daca o facea era doar TREABA LUI nu si a RST) nu avem pe cine sa tragem la raspundere. Bunul simt putea sa il faca pe acel admin sa ne dea un mail sau un mesaj inainte sa posteze tampenii. Lasa ca acuma poate ne facem noi timp sa le umblam prin forum, macar sa aiba motive sa zica de noi :))))))

Link to comment
Share on other sites

Guest Nemessis

Am discutat cu un membru al staffului bitefight despre aceste zvonuri si i-am rugat ca dupa ce afla ca nu suntem implicati sa se faca o dezmintire. Totusi de-abia acum am observat ceva in actiunile de ieri menit sa atraga atentia asupra RST. E al doilea caz petrecut in ultima vreme. Prima data cineva a facut redirect de pe un site destul de important catre noi iar acum da de inteles ca RST are de-a face cu problemele bitefight. Daca tot vrea lumea sa ne faca probleme de ce dracu nu ne ataca direct? Le lipsesc outele?

Link to comment
Share on other sites

Interesant ca se pomeneste si numele meu pe acolo :lol: Pacat, in tara asta nu mai e valabila expresia "tot raul spre bine", ci, mai degraba, "tot binele spre rau"...

Mi-a placut o faza, cum ca echipa RST este singura care poate in Romania, singura echipa care stie ce vrea. Stafful bitefight este unul de rahat, habar nu au sa isi securizeze vulnerabilitatile !

Bafta ! :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...