Jump to content
xander00

TV Online

Recommended Posts

Buna ziua! De curand am inceput un proiect in Visual Studio 2013 si anume TV-Online toate canalele care emit pe internet intr-o singura aplicatie, acum marea problema e ca m-am blocat la Windows Media Player, pentru stream de genu

mms://scry.dubuque.k12.ia.us:1755

codul in VB ar fi, (si imi functioneaza fara nici o problema)

Private Sub FlatButton1_Click(sender As Object, e As EventArgs) Handles FlatButton1.Click
AxWindowsMediaPlayer1.URL = "mms://scry.dubuque.k12.ia.us:1755"
End Sub

dar pentru stream de gen Sop (care nu reusesc sa-l fac sa mearga)

sop://broker.sopcast.com:3912/148085

ce foloseste Sopcast am cautat 3 zile pe internet si nu am gasit nimic.

Daca cineva stie cum ar trebui sa scriu in VB pentru a functiona si stream-uri Sopcast m-ar ajuta foarte mult,

va multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

Nu ai cum sa faci programare in visual basic. Daca vrei programare, folosese c#. In visual basic, doar aplici codurile ptr elementele vizuale, nimic mai mult, insa te ajut putin:

ca sa faci tv online cu sopcast, nu ai cum sa faci ca la mediaplayer, sa folosesti un singur player: trebuie sa faci cate o fereastra separata pentru fiecare canal tv in parte. daca vrei, te ajut personal ca sa iti arat cum este, insa ca sa intelegi mai bine:

- dai new windows form: protv, si acolo pui aplicatia sopcast cu url catre acel post tv. apoi la fel, dai new form, pui aplicatia si url catre postu tv, si tot asa.

http://s27.postimg.org/arxpdumc3/image.jpg

Edited by BLKoldSUN
Link to comment
Share on other sites

In sfarsit am terminat proiectu Seen-TV (receptionarea posturilor TV online) din testele mele functioneaza corect si fara nici un fel de probleme. Pentru cei interesati de acest program al pot descarca de aici si tot ce trebuie sa faceti e sa va inregistrati un cont pe aceea pagina, in rest nu va mai ramane decat sa va bucurati de cele mai importante 30 de canale TV.t9n5.png

Edited by xander00
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...