Jump to content
Shinny

Poate social engineering, pagina facebook cu multe like-uri

Recommended Posts

Ma gandeam ca poate ar realiza si cineva de aici un fel de experiment social din care sa rezulte o pagina cu zeci de mii de like-uri reale. Vad ca asta de strange likeuri pentru a se insura a facut aproape 70000. Desi nu inteleg cum poate un om sa se foloseasca de facebook pentru a se insura (bineinteles daca e reala faza) se pot face multe chestii cu un mesaj lacrimogen de genul acela si dupa cum vedeti a avut rezultat. Eu daca eram tatal fetei il dadeam pe tip cu capul de monitor ca e prea spart si incearca sa ma impresioneze virtual.Facebookul asta mananca viata multora, am mai auzit de faze in care unii au trimis invitatii la nunta prin facebook. Va ajunge lumea sa se casatoreasca online in plm.

M-as apuca eu de asa ceva, dar nu am facebook, nu am timp sa stau de el si nu am ce face cu pagina aceea. Oricum eu cred ca succesul este garantat de un mesaj care sa atinga sufletul oamenilor si cateva postari zilnice.

Ce spuneti de chestia asta? Cam cat ar valora pagina astuia daca ar vinde-o?

https://www.facebook.com/stranglikeuri?ref=ts&fref=ts

Link to comment
Share on other sites

Da tine faza,faza cu likeurile pe facebook merge si cu un facebook like jacker,prinzi likeuri la gramada.

LOL,nu cred :))Tanarul din Romania pe care toata lumea vrea sa il cunoasca. Un mesaj pe Facebook l-a transformat in vedeta in doar doua saptamani

Oricum e fake 100% bag mana in foc,nici macar nu's puse poze cu ei :)

Chestia cu like-urile merg cu barfe + un like jacker ;) si prinzi multi sau cu un facebok viral script,in care poti posta tu pe peretele celor care ti-au dat like-uri.

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Da, Cristian si eu am ramas socat ca a devenit vedeta mai nou tipul. Acum astept sa fie chemat pe la emisiuni gen Happy Hour sa ne povesteasca el marea cu sarea.

Nu intrebam neaparat pentru mine, eu nu am timp de asa ceva, dar poate altii vor sa puna in practica, eu as fi curios numai de rezultat :).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...