Jump to content
Graphik

Vlad Țepeș - alianță și trădare/ asemanarea cu situatia romaniei de azi

Recommended Posts

Saituri mincinoase: historia [dot] ro /exclusiv_web/general/articol/stefan-cel-mare-vlad-tepes-dusmani-moarte

adevarul [dot] ro /cultura/istorie/cum-ajuns-dusmani-Stefan-mare-vlad-Tepese-1_51f10cc5c7b855ff5670f060/index.html

realitatea [dot] net /dosar-historia-stefan-cel-mare-si-vlad-tepes-dusmani-de-moarte_1360419.html

si altele, cautati pe google "Stefan cel mare si Vlad Tepes dusmani de moarte"

Rahatii astia din Media ne spala tara pe creier, toate cacaturile, cancan si alte prostii, instigare la prostie si manele, ura si invidie, sa-mi trag pula-n rasa lor, in loc sa dati deface/sqli la siteuri din afara, dati la siteurile care prostesc tara...

Foarte interesant documentarul, multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut documentarul acum ceva timp, si sunt de acord cu indignarea prezentatorului asupra faptului ca problema cu otomanii ar fi putut fi rezolvata inca de pe vremea lui Vlad Tepes, dar din cauza unor javre nu s-a realizat nimic...

Ghinionul nostru a fost ca ne aflam intr-un punct strategic de pe harta(sa-i zic asa), daca otomanii treceau de noi, europa era in bataia sabiei otomanilor.

Cum a zis si unul dintre cei doi, in timp ce europenii isi construiau spitale moderne, universitati, etc...noi eram in lupta, din cauza asta nu ne-am putut dezvolta asa cum trebuie.

Acum, in zilele noastre, multi dintre europeni(si nu numai), baga romanii in aceiasi oala cu niste ciori care se duc pe-afara si fac ce fac...

Din intamplare, stau afara, si intr-o zi am observat un astfel de exemplar in tram...

DeZ9xP8.jpg

P.S: Urmariti documentarul.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...