Jump to content
akkiliON

RDS-RCS dubleaza abonamentele Fiberlink 50 & 100

Recommended Posts

  • Active Members

teszari_vinde_rcs_rds_94608_1_26015200.jpg

Tocmai s-a anuntat dublarea vitezei la abonamentele Fiberlink 50 si Fiberlink 100, la 100 Mbps si 200 Mbps, in conditiile prelungirii contractului cu 12 luni. Mai mult, abonamentele actuale de 500 si 1000 s-au ieftinut putin.

Mai precis, cel de 500 Mbps costa acum 45 RON/luna (redus de la 49 RON) si cel de 1000 Mbps costa 45 RON/luna daca ai si un abonament de TV si telefonie (mobila sau fixa). Ramane de vazut daca noutatea aduce cu ea si necesitatea schimbarii tipului de conexiune, din UTP in FTTH (Fiber To The Home), cum se intampla daca doresti un abonament FB 500 sau FB 1000. Am pus intrebarea asta la RDS, astept un raspuns.

Surs?: RDS-RCS dubleaza abonamentele Fiberlink 50 & 100 | Arena IT

Link to comment
Share on other sites

Am citit tot aici pe forum ca degeaba ai viteza la internet peste 100 Mbps daca placa ta de retea e de 100 Mbps, intrebarea mea este: daca pun firul cu viteza 200 Mbps, intr-un wireless, se va simti viteza pe device-urile conectate la acel wireless?

Trimis de pe al meu AX4Nano folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Am citit tot aici pe forum ca degeaba ai viteza la internet peste 100 Mbps daca placa ta de retea e de 100 Mbps, intrebarea mea este: daca pun firul cu viteza 200 Mbps, intr-un wireless, se va simti viteza pe device-urile conectate la acel wireless?

Trimis de pe al meu AX4Nano folosind Tapatalk

Depinde la ce tip de port il conectezi. Nu se simte daca nu ai port de 1gbps la router...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...