Jump to content
behave

[Politica] Trebuie sa facem ceva

Recommended Posts

In curand: la multi ani de 1 Decembrie! Si uite ca nu a iesit Pontaurul. Acum e momentul sa vedem Romania "lucrului bine facut", ha!

In orice caz, felicitari tuturor tinerilor care au votat si au incercat sa-si arate interesul fata de tara, chiar daca nu avem pe cine vota (de multe ori). Sper totusi ca va fi o schimbare din 2014 incolo fiindca e pacat de noi, stim ca avem potential, stim ca putem mai mult si in special, stim ca muncim mult mai mult (statistic vorbind, vedeti [1] pentru detalii), dar suntem "piata de desfacere" adica, sclavii unora. Si mai cred eu, ca ar fi timpul sa incepem sa ne impunem si mai bine pe piata de IT et al.

Spor in toate! Ma bucur ca am facut parte din evenimentele consacrate pe 16 noiembrie 2014 si ca am reusit sa fiu unul dintre cei ce s-au dus la vot si care a fost laudat de international. Nu pentru ca l-am votat pe Klaus ci asa cum a zis si presedintele camerei deputatilor, ca nu au voie sa fie duplicitari (& shit):

[1] https://spiecareercenter.org/survey/SPIESalarySurveyReport2014.pdf (pagina 5, peste Japonia; sigur, de luat in vedere ca n [numarul de intrari pe care se bazeaza raportul pentru estimari] este mai mic ca al Japoniei [28 fata 251], insa cred ca functioneaza statistica, vorbind pe pielea mea)

Edited by fedorffixxzz
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...