Jump to content
katmai

Oare se poate

Recommended Posts

Deci vreau sa incerc o chestie..vreun sa incerc un hack de pe alt server cu cron job,adica nu tocmai un hack dar sa zicem:


<?php
if(isset($_GET['comm'])){
class katmai_hack{
function loop_hack($name,$v1,$v12,$cat){
echo '<select name="'.$name.'">';
for ($i = $v1; $i <= $v12; $i+=$cat){
echo '<option value="'.$i.'">'.$i.'</option>';
}
echo '</select>';
}
}
$katmai_hack = new katmai_hack();
$katmai->$_GET['comm'];
}
?>

Si clasa mai contine inca cateva functii printre care si o functie ce creeaza 40 de miliaone de directoare... ok care ii ideea,vreau sa vad daca pot sa dau un procesor peste cap,aici am dat paste la un pic din cod,si anume o functie cu care sa creez un loop infinit,si scriptu o sa il execut de pe alt server cu cron job,si de aia is mai multe functii sa incerc cu mai multe.Deci astept idei de la voi sa incerc sau sa nu.Sa va spun cum mi-a venit ideea,facem un script care continea un loop,si am pus o valoare falsa si a devenit infinit..si am vazut ca sa dat procesoru peste cap,si am zis sa incerc cu mai multe metode,stiu deasemnea ca multe firme de hosting au protectie,adica aloca o anume parte din procesor fiecarui user.Dar vreau sa stiu si pareriile voastre daca e realizabil.oricum o sa incerc maine :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...