Jump to content
TheOne

Your Account Is Frozen Per Our Compliance department - atac phishing Amazon.com

Recommended Posts

Your Account Is Frozen Per Our Compliance department – atac phishing asupra clientilor Amazon.com

Se propaga chiar in acest moment un email compromitator ce doreste sa fure datele de logare ale clientilor amazon.com. Este folosita tehnica phishing, si anume email-ul pare autentic, link-ul este in schimb unul fals, dar site-ul de destinatie este identic cu cel original.

eijzpc.png

Continutul mesajului primit de victime este sub forma unei poze, link-ul directionand spre: Amazon.com|Verification si apoi Amazon.com|Verification.

Vi se vor solicita email-ul si parola pentru a accesa contul amazon.com si a-l debloca. In schimb, veti pierde datele respective si atacatorii vor putea face comenzi in numele d-voastra si chiar utiliza cardul salvat pe site-ul magazinului online.

-> Sursa: http://www.faravirusi.com/2014/09/09/your-account-is-frozen-per-our-compliance-department-atac-phishing-asupra-clientilor-amazon-com/

Edited by TheOne
Link to comment
Share on other sites

Iti dai seama ce stire ? Chestiile astea se intampla in fiecare secunda de 20 ani incoa´ .

matt2

In schimb, veti pierde datele respective si atacatorii vor putea face comenzi in numele d-voastra si chiar utiliza cardul salvat pe site-ul magazinului online.

Nici nu ai verificat stirea.Eu vad ca cere si datele cardului in pagina.

Edited by quadxenon
Link to comment
Share on other sites

Ti-a cerut cineva parerea?... Post inutil.

E forum, pot sa imi dau cu parerea fara sa imi ceara cineva asta. Ai ceva impotriva ca mie mi se pare o stire complet inutila si de cacat?Atacuri phishing se intampla in orice moment, nu cred ca e o noutate ca da cineva spam pe Amazon.Tu poti continua sa postezi orice, eu pot sa imi dau cu parerea la orice.Hai pa

Link to comment
Share on other sites

E forum, pot sa imi dau cu parerea fara sa imi ceara cineva asta. Ai ceva impotriva ca mie mi se pare o stire complet inutila si de cacat?Atacuri phishing se intampla in orice moment, nu cred ca e o noutate ca da cineva spam pe Amazon.Tu poti continua sa postezi orice, eu pot sa imi dau cu parerea la orice.Hai pa

Bine desteptule, fie cum zici tu.

De unde iei tu stirile astea? Ai mai avut una unde pagina era sus si dupa 1 saptamana.

Your Account Is Frozen Per Our Compliance department – atac phishing asupra clientilor Amazon.com

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...