Jump to content
lelapte

Salut RST community!

Recommended Posts

Intai de toate dati-mi voie sa mentionez ca sunt nou intr-ale coding-ului. Singurul limbaj de programare despre care am cat de cat idee este HTML , ceva basic. Am incercat sa invat si alte limbaje de programare cum ar fi JS , Pithon , PHP , dar tutorialele pe care le-am gasit eu iti aratau doar ceva sintaxa si atat, pe cand pentru a putea invata un limbaj de programare ai nevoie de mult exercitiu. Din cauza asta ma aflu aici , pe forum.

Eu as vrea niste sfaturi de la cunoscatori in domeniu despre ce limbaje de programare ar trebui sa invat si despre niste modalitati de a-mi insusi acele cunostinte intr-o maniera practica (nu sa tocesc sintaxa unei functii si sa o uit dupa 2 zile).

Am citit o carte despre ptesting , dar acolo erau mentionate doar niste unelte din backtrack linux , cu toate ca mi-a fost de folos sa o citesc pentru ca am invatat niste lucruri de care nu aveam habar.

Acum ca am spus cate ceva despre cunostintele mele in acest domeniu , astept ajutor din partea userilor .Multumesc anticipat! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...