Jump to content
shareban

Salutare tuturor!

Recommended Posts

Hi again! (parca asa scriu chinezii cand i-ti raspund la mailuri) :))

Ma numesc ... shareban - la asa nick sigur ma gasiti cine sunt.

Sunt un ... pic cam batran fata de 80% din suflarea de pe aici.

La cati de multi hackeri sunt pe aici mi-e rusine sa zic ce am facut sau fac

Pot spune doar "I can read". Aia care stiu zicala sunteti de-ai mei.

Urmaresc mai multe bloguri pentru documentare. Al vostru are cea mai buna organizare in caz de tembeli.

Persoane interesante dpmdv: Kevin

Masina preferata: DX5@133/16MB/caviar 1210/cirrus logic pci 2MB/rockwell 33.6Kbps hw modem

Programul preferat: Arachne www Browser

Tipii ca mine comenteaza rar. Astia mai mici au mai multa vana :D

Promit sa va citesc. Daca ceva o sa ma mire sau o sa ma enerveze (cam greu), o sa comentez.

Da, stiu, in mod civilizat! suntem toti niste respectabili, ce plm :)) (really joke)

Altfel, sa fiti iubiti!

These are not the droids you are looking for...

Move along citizen! Nothing to see here :))

Link to comment
Share on other sites

Bre, sincer nu stiu de unde sa incep.

Sunt un autodidact cu 18 ani de IT la bord.

pe scurt: all sort of: hardware, software, automation, networking, women ... only 10 gigs :))

side projects: caut virusi/cod suspect de RMOS3 sa vad/invat metoda de compiling direct to machine

ia mai bine de aici linkedin si vedeti voi.

ro.linkedin.com/in/shareban

si nu! pe bune nu mai scriu altceva depre mine / ptr. ca deja ma simt prost.

nu m-am mai prezentat de cand mersei la Siemens Academy - aia stiutori de coduri, dar cam obtuzi.

Sincer mi-e tarsa pentru ca unii o sa aiba impresia ca ma dau mare, ca vreau sa-i "fac" etc.

Am copii de varsta lor asa ca stiu :))

Multumesc de primire. Sa fiti iubiti!

Link to comment
Share on other sites

Bre, sincer nu stiu de unde sa incep.

Sunt un autodidact cu 18 ani de IT la bord.

pe scurt: all sort of: hardware, software, automation, networking, women ... only 10 gigs :))

side projects: caut virusi/cod suspect de RMOS3 sa vad/invat metoda de compiling direct to machine

ia mai bine de aici linkedin si vedeti voi.

ro.linkedin.com/in/shareban

si nu! pe bune nu mai scriu altceva depre mine / ptr. ca deja ma simt prost.

nu m-am mai prezentat de cand mersei la Siemens Academy - aia stiutori de coduri, dar cam obtuzi.

Sincer mi-e tarsa pentru ca unii o sa aiba impresia ca ma dau mare, ca vreau sa-i "fac" etc.

Am copii de varsta lor asa ca stiu :))

Multumesc de primire. Sa fiti iubiti!

Fa-ma pe mine atunci :) . La ce proiecte ai lucrat pana acum(daca sunt proprietare nu este nevoie sa dai detalii tehnice)? Care este limbajul tau de programare principal? Care dintre proiectele tale le consideri ca ar fi unice(rezolva o problema dintr-o nisa sau nu sunt "mainstream" insa au un potential ridicat)?

Link to comment
Share on other sites

Oricum as zice-o, e desuet...

Limbaj de programare initial: TASM 3.1

Limbaje de programare actuale (din comoditate): C++ / VB / Delphi

Nu le consider limbaje de sine statatoare pe cele de scripting - oricare ar fi ele; le folosesc si atat

Proiectele mele sunt integrate prin institutii bancare - clipper/ paradox/ dbase, interfata in visual fox/delphi

Companii/corporatii cu > 1000 PC prin toata tara - keylogger as keyboard driver, integration with squid (online) & sqlite3 (offine)

Recent multa programare dedicata - PLC si HMI - nu vreau sa dau detalii

Deci mai mult programare specializata, de nisa, pentru ATM/POS/PLC, self-helping code pentru proxy si monitorizare useri,

Ganav, daca am inteles "bine" intrebarea ta raspunsul crestinesc ar fi: Nimic senzational, pe nici un banner nu e numele meu respectiv nu ma pot lauda cu nimic (din diverse motive). Cel putin de cand cu legea 8/1996.

Dar putem teoretiza si discuta in scopuri educationale. :D

Oricum cred ca e irelevant; as putea sa zic orice (bragging & stuff) oricum se va gasi cineva sa "ma ia la intrebari"

Nu cred ca sunt o mare scula prin parcare. Chiar deloc. Unele persoane de-aici ma fac sa ma rusinez de plafonarea mea.

O sa ma bag in seama punctual, acolo unde cred ca parerea mea poate fi folositoare.

my adhd kicking in: I hate scammers & phishers mai bine zis cam am ceva impotriva borfasilor.

Nu privesc cu ochi buni intrebarile "Ce program i-mi trebuie sa dau un site jos?" si ma infurii pe aia care vand exploituri unor necunoscuti. Mergeti la rusi baieti! E nevoie mare de voi acolo. La ei s-au terminat femeile. Daca ai balls vinde-le companiei producatoare a softului, daca e open-source, nu fii marlan, altii si-au pierdut timpul sa faca un soft din care tu mananci.

In rest, just an ordinary user.

you do need my identification and these are not the droids you are looking for...

tnx. g'night!

Edited by shareban
Link to comment
Share on other sites

Oricum as zice-o, e desuet...

Limbaj de programare initial: TASM 3.1

Limbaje de programare actuale (din comoditate): C++ / VB / Delphi

Nu le consider limbaje de sine statatoare pe cele de scripting - oricare ar fi ele; le folosesc si atat

Proiectele mele sunt integrate prin institutii bancare - clipper/ paradox/ dbase, interfata in visual fox/delphi

Companii/corporatii cu > 1000 PC prin toata tara - keylogger as keyboard driver, integration with squid (online) & sqlite3 (offine)

Recent multa programare dedicata - PLC si HMI - nu vreau sa dau detalii

Deci mai mult programare specializata, de nisa, pentru ATM/POS/PLC, self-helping code pentru proxy si monitorizare useri,

Ganav, daca am inteles "bine" intrebarea ta raspunsul crestinesc ar fi: Nimic senzational, pe nici un banner nu e numele meu respectiv nu ma pot lauda cu nimic (din diverse motive). Cel putin de cand cu legea 8/1996.

Dar putem teoretiza si discuta in scopuri educationale. :D

Oricum cred ca e irelevant; as putea sa zic orice (bragging & stuff) oricum se va gasi cineva sa "ma ia la intrebari"

Nu cred ca sunt o mare scula prin parcare. Chiar deloc. Unele persoane de-aici ma fac sa ma rusinez de plafonarea mea.

O sa ma bag in seama punctual, acolo unde cred ca parerea mea poate fi folositoare.

my adhd kicking in: I hate scammers & phishers mai bine zis cam am ceva impotriva borfasilor.

Nu privesc cu ochi buni intrebarile "Ce program i-mi trebuie sa dau un site jos?" si ma infurii pe aia care vand exploituri unor necunoscuti. Mergeti la rusi baieti! E nevoie mare de voi acolo. La ei s-au terminat femeile. Daca ai balls vinde-le companiei producatoare a softului, daca e open-source, nu fii marlan, altii si-au pierdut timpul sa faca un soft din care tu mananci.

In rest, just an ordinary user.

you do need my identification and these are not the droids you are looking for...

tnx. g'night!

Poti sa imi dai putine detalii despre keylogger as a keyboard driver? Intotdeauna am vrut sa scriu unul insa timpul nu mi-a permis. Cat despre lauda poti sa imi scrii pe p.m.(legea 8/1996 nu este in vigoare acolo). Oh and please do brag.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...