Jump to content
Guest AndreiMihai

Explicatie despre pariuri sportive (informatie nu altceva)

Recommended Posts

Guest AndreiMihai

LUeTz.jpg

Imi explica si mie cineva va rog frumos ce inseamna fiecare numar in parte? Doar asa pentru informatia mea, ca nu inteleg care sunt banii pariati si cum e posibil ca la "possible payout" sa fie 36.000€, aia sunt banii care i-a incasat individul cand a castigat sau cum? care sunt banii pariati?. Va rog fara glume proaste sau comentarii aiurea, vreau si eu efectiv sa stiu sa nu mor prost, nu am pariat niciodata la sporturi si din astea, deci nu stiu absolut nimic.

Link to comment
Share on other sites

Guest AndreiMihai

Deci pariul este de 300€ ok, dar ce este cota aia? atat nu mai stiu, in rest cred ca m-am lamurit. Repet iar eu nu am pariat niciodata si nu stiu chestiile astea legate de pariuri.

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum arata biletul si ce am mai vazut si eu pare asa:

1.suma pariata 300 euro

2.ce sistem este in cazul de fata 2 din 2 ( daca iese doar unu nu este valid biletul)

3.cota : 120

4.cati bani castiga daca ii iese biletul: 36.000 euro. SI cam asa si pare: 25x4.8x300=36.000.

Link to comment
Share on other sites

1: suma pariata de individ. Adica el a platit 300$ pe biletul ala.

2: sistemul de joc. 2/2 inseamna ca va primi bani daca ii vor iesi cel putin 2 meciuri din 2 jucate. Dacar ar fi jucat 10 meciuri si ar fi jucat sistem 8/10, ar fi primit ceva bani doar daca i-ar fi iesit cel putin 8 meciuri. Mai complicat de explicat.

3: cota pariului, ce sanse are biletul ala sa nu fie castigator.

Castigul se calculeaza ca produs intre suma pariata si cota. Adica 300$ * 120 = 36000$.

4: Suma pe care o va primi daca ii ies meciurile.

5: cotele pentru fiecare meci. 25 este cota ca Amkar sa conduca la pauza si Cska M sa castige la final, 4.8 e cota ca la pauza sa fie egal intre Lens si Monaco, iar la final sa castige Monaco.

1 - victorie pentru echipa de acasa

2 - victorie pentru echipa din deplasare

x - egal

a/b inseamna ca la pauza va fi rezultatul "a", iar la final rezultatul "b"

1/2 inseamna ca la pauza va conduce echipa de acasa, iar la final va conduce echipa din deplasare.

Stai departe de pariuri, dauneaza grav portofelului. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...