Jump to content
nooooooobie

Scanner port 80

Recommended Posts

stie careva cum se face un scanner de port 80 folosind un RFI exploit in perl

:lol::lol::lol:

Uite aici

un program care te-ar putea ajuta, si aici search-ul pe Google pe care l-am gasit.

Apropo ... vreo 2 versuri la care m-am gandit cand am vazut faza cu RFI-ul :)):


You don't know how sick you make me,
You make me fuckin' sick to my stomach,
Everytime I think of you I [puke].
You must just not know, uo-uo-uo-uo-uo-uoh,
You may not think you do but you do,
Everytime I think of you I [puke].

Eminem - Puke ... cam veche, dar e foarte tare melodia ;).

Link to comment
Share on other sites

Guest Kenpachi

1. prima propozitie ... nu are nici un inteles .... cum adica scanner de port din rfi scanner ? ce treaba are capra cu varza.

2. la ce exploit se refera care functioneaza pe port 80 ?

3. la ce se refera cand zice hosturi vulnerabile ? cele care au portul 80 deschis ? portul 80 este deschis pe 99% din masinile astea ce le numim noi pc'uri fiind portul de i/o al http ... wtf !?

si apropo regulamentul adminilor spune ca pentru userii sub 10 posturi proaspat inregistrati nu trebuie specificat reason pentru ban.

Link to comment
Share on other sites

stie careva cum se face un scanner de port 80 folosind un RFI exploit in perl oarecare? adica sa nu stau si sa bag ip dupa ip ci el sa scaneze automat o clasa de ip-uri si pe baza exploitului sa imi faca un .txt cu alea vulnerabile...

thx.

e plin netul, si data viitoare reformuleaza ce ai intrebat , daca am inteles eu bine vrei un scanner RFI (deci care sa scaneze pt o anumita vulnerabilitate RFI) pe port 80.Deci nu are nici o legatura x cu y , x scaneaza RFI-u Y scaneaza portu 80 daca e deschis , ma rog poate puteam explica mai bine dar intelegi tu ideea , ideea de baza e ca poti face asta intr`un singur scanner si e si plin netul, bafta

Link to comment
Share on other sites

exploit in perl oarecare = XMLXPL by Slick ( http://milw0rm.com/exploits/1083 )

Slick a facut un scanner pe baza exploitului din linkul de mai sus, ce face exploitul ? Bagi o clasa de ip-uri si iti afiseaza hosturile vulnerabile.

Scannerul l-am pus e http://rapidshare.com/files/101406135/luvonly.tgz.html ca sa vedeti despre ce e vorba. Oricum e vechi si nu prinzi nimic cu el de aia vreau sa incerc sa fac altul cu un exploit mai nou.

Deci eu nu inteleg cum face el fisierele alea de linux care nu intelegi nimic din ele cand le deschizi si totusi folosesc la ceva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...