Jump to content
Vhaerun

Yahoo! invisible check

Recommended Posts

Am facut un mic program care "monitorizeaza" un user de Yahoo! , in sensul ca iti arata daca e online/offline/invizibil . Programul are un refresh de 5 minute , si folosesc un script aflat pe internet pentru a detecta userii invizibili .A fost scris in C# , daca cineva vrea sursa i-o dau . As vrea sa il fac sa mearga prin xeeber.com , dar nu stiu cum sa parsez ajax-ul ala .

Puteti downloada de aici :

http://www.badongo.com/file/7707838

Link to comment
Share on other sites

stii cumva cum e facut acel script ?

Scriptul se bazeaza pe opi.yahoo.com si cookie-uri refacute din informatiile userului (fara acel cookie nu poti vedea daca este invizibil).

Din pacate a trebuit sa limitez numarul de request-uri pe minut deoarece baietii de la yahoo imi tot banau IP-ul la server :D

Cu respect, DarkAngelBv

------------------------------------

Admin [at] DarkAngelBvDesign.com

Link to comment
Share on other sites

cel mai simplu , iti bagi id`ul tau in lista intri pe tine (sa nu ii stresezi pe ceilalti , merge in orice fereastra de conversatie) si scri "msg:id" fara ghilimlele , id`ul este inlocuit de id`ul personei , care crezi / vrei sa afli daca e pe invisible ex. msg:blabla_blabla enter si o sa av apara un smile galben daca ii on unul gri daca ii off :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...