Jump to content
freestylex

Plata adsense western union

Recommended Posts

Sanatate, am luat un cont de adsense de la un baiat din republica moldova, pe cont s-au strans 600+ dolari. Intrebarea este, cum dracu ii scot? Banii fiind trimisi pe numele meu, dar pe REPUBLICA MOLDOVA, deoarece scarbele nu-ti ofera sansa sa-ti schimbi si tara. Am sunat la raiffeisen, dar operatorii sunt batuti in cap cu leuca, confirmandu-mi ce am citit pe site. Vreau niste informatii clare, de exemplu:

-Pot scoate banii, eu fiind din Romania?

-Daca da, cum? fara sa ma duc in Moldova.

-Din ce am citit, poti transfera banii prin ATM, selectand western union, introduci codu, suma etc. Problema este ca eu nu am card la raiffeisen. Vreau o informatie clara, pot sa-i scot din Romania daca-mi fac cont bancar, activez internet banking etc?

-Pot pune banii pe alt card raiffeisen? Cu alt nume?

Edited by freestylex
Link to comment
Share on other sites

Te duci frumos la WU cu codu' si CI/BI cu datele ce corespund.

Daca numele, adresa si alte detalii coincid, le poti spune ca au scris gresit tara.

Poate merge. Daca nu ... ghinion.

Link to comment
Share on other sites

Aaa... atunci, dac? nu apar pe România, ce vrei mai exact s? faci? Pentru 600$ ai putea s? faci o plimbare într-un week-end. Adic? nu-s chiar bani de-o bere... unii muncesc o lun? ?i nu iau a?a mul?i bani.

Eu vreau sa-i pun prin western pe card, asta incerc sa fac. Vreau sa stiu daca o sa mearga.

Edited by freestylex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...