Jump to content
wikedx

Redirectionare url

Recommended Posts

Salut vreau si eu sa redirectionez un link sau sa fac un iframe.

Cum vreau sa fac asta?

Sa zicem ca am siteul:

iar cineva acceseaza:

, iar eu in acest moment vreau sa redirectionez catre un alt domeniu :
dar cu linkul identic

exemplu:

Cum fac acest lucru?

Este mai bine sa fac in iframe sau redirect?

Ma gandesc ca la redirect exista sansa sa mai pierd trafic.

Imi cer scuze daca am stat prost cu exprimarea dar sunt incepator si nu prea stiu toti termenii.

Edited by wikedx
Link to comment
Share on other sites

@EAdrian

ce vreau eu sa fac este sa fac un domeniu care este redirectioneaza catre alt domeniu absolut tot nu conteaza parametrii , singurul lucru pentru care vreau sa fac asta este ca domeniul catre care vreau eu sa redirectionez linkurile isi schimba doar denumirea si ca sa nu stau sa schimb 1000 de linkuri m-am gandit sa fac eu un domeniu care redirectioneaza catre alt domeniu absolut tot si eu doar sa schimb numele domeniului.

este legat de ppi fiindca acum sunt probleme cu chrome si trebuie sa schimb 1000 de linkuri cand se schimba domeniul.

Orice as accesa eu as vrea sa redirectionez catre domeniul setat de mine.

Atunci folose?ti a?a


if(!headers_sent()) {
header('Location: http://newdomain.tld'.$_SERVER["REQUEST_URI"]);
}

Edited by EAdrian
Link to comment
Share on other sites

@EAdrian

ce vreau eu sa fac este sa fac un domeniu care este redirectioneaza catre alt domeniu absolut tot nu conteaza parametrii , singurul lucru pentru care vreau sa fac asta este ca domeniul catre care vreau eu sa redirectionez linkurile isi schimba doar denumirea si ca sa nu stau sa schimb 1000 de linkuri m-am gandit sa fac eu un domeniu care redirectioneaza catre alt domeniu absolut tot si eu doar sa schimb numele domeniului.

este legat de ppi fiindca acum sunt probleme cu chrome si trebuie sa schimb 1000 de linkuri cand se schimba domeniul.

Orice as accesa eu as vrea sa redirectionez catre domeniul setat de mine.

Edited by wikedx
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...