Jump to content
everton

fara teama de ratie pe siturile gen scenefz sau bittorent

Recommended Posts

Ce vrei sa spui prin

sa stergi trackeru

La ce ar folosii chestia asta?

Iar daca vrei ratie mai mare foloseste RatioMaster.

Ratia este raportul dintre upload si download. Daca ai mai mare upload decat download atunci si ratia ta va fii ceva mai mare.

Oricum sunt mai multe lucruri care influenteaza ratia.

Link to comment
Share on other sites

man eu asa fac si i ca si cum nas fi scos torrentu , cand incepe sa scoata cu viteza maxima dau click dreapta pe torrent si va aparea intro casuta un tracker il sterg si dupa un minut se reconecteaza inapoi . asa scot e fara sa imi stric ratia faza e ca nu trebuie sa il lasi la seed dupaceea . sper ca va ajuta cu ceva, daca aveti alte idei mai bune spunetimi si mie :D

Link to comment
Share on other sites

ca sa nu mai trebuiasca sa faceti upload pe siturile la care tre sa ai o anumita ratie (dl/ul) tot ce trebuie sa faceti e sa stergeti trackerul cand torentu a ajuns la viteza maxima , si voila nu mai creste downlodul :D

Ce cauta asta aici? :oops:

unde trebuia sa il pun , eu sunt mai nou

Link to comment
Share on other sites

mah oamenilor voi santeti intregi la cap? cum sa folosesti ratio master pa scenefz.. ca te baneaza instant.. nu faceti prostia asta.. sau mai ales pe czone..ca sau smecherit.. si si-au pus si ei filtre pt fake ratio.... da totusi.. dece va obositit atata sa faceti rost de conturi gen.. scenefz.. etc. PE TOATE TRAKERELE SUN 80 % ACELEASI LUCRURI.. si sunt trackere bune care nu necesita invitatie. bittorrents.ro torrentbits.ro shadowtorrents.. bitshock.ro.. si se gasesc multe chesti..

Link to comment
Share on other sites

ce sa nu folosesti ma ???

fiecare isi i-a singur deciziile .. nu ne mai invata tu ce sa facem

iar daca vrei sa stii pe scenefz am ratia peste 25.000 tot timpul si nimeni nu m-a prins .

pe czone nu am incercat dar nici acolo nu e altfel (trackerele se aseamana - au acelas cod sursa ... evident ca a mai suferit modificari dar filtrele masoara viteza)

asa ca daca folositi ratio nu bagati viteza de upload mai mare de 5-6 mb

si elementul cheie: bagati viteza de download mica (sau ... 0);

Link to comment
Share on other sites

ce sa nu folosesti ma ???

fiecare isi i-a singur deciziile .. nu ne mai invata tu ce sa facem

iar daca vrei sa stii pe scenefz am ratia peste 25.000 tot timpul si nimeni nu m-a prins .

pe czone nu am incercat dar nici acolo nu e altfel (trackerele se aseamana - au acelas cod sursa ... evident ca a mai suferit modificari dar filtrele masoara viteza)

asa ca daca folositi ratio nu bagati viteza de upload mai mare de 5-6 mb

si elementul cheie: bagati viteza de download mica (sau ... 0);

totusi nu am stiut de treaba asta merci pt informatie dar.. intentia mea a fost buna... ms inkodata

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...