Jump to content
Guest

IBM System X 3650 2U | Server Dedicat de vanzare

Recommended Posts

Salutare,

Am doar 2 bucati in stock, daca le luati pe amandoua va fac reducere :)

Chasis: IBM System X 3650

CPU: 2x Intel Xeon Quad Core E5450 (8x 3.00 GHz)

RAM: 24 GB RAM PC2-5300 ECC

HDD: 4x 146 GB SAS HDD (Hotplug)

RAID: IBM ServeRAID-8k

PSU: 2x 835 W PSU (Hotplug)

Pret: 450 EUR

Preview: http://www.9jpg.com/images/46317017893285946486.jpg

46317017893285946486.jpg

Cei interesati, imi pot da un PM cu o adresa de mail/telefon.

Informatii Generale

Starea generala a produselor

Produsele oferite spre vanzare in acest topic sunt produse scoase din productie (utilizate in trecut) si pot prezenta semne usoare de uzura, precum zgarieturi fine pe carcasa, lipsa abtibildurilor, stickerelor, manualelor de folosire, ambalajului original ... etc.

Aceste echipamente nu sunt renovate/restaurate. Pur si simplu le-am scos din rack-urile de productie si le oferim spre vanzare in stadiul in care se afla.

Garantii

Oricarui produs cumparat ii sunt efectuate o serie de teste pentru a confirma faptul ca se afla in stare perfecta de functionare.

Rezultatul acestor teste este trimis in format hartie sau electronic (PDF) impreuna cu produsul in colet.

Datorita faptului ca produsele sunt scoase din productie si nu restaurate (refurbished), nu putem oferi garantia inlocuirii unei piese ce a suferit stricaciuni in timpul folosirii produsului de catre client.

La cerere si contra-cost putem furniza insa orice piesa de schimb pentru echipamentele achizitionate.

Transportul

Livrarea produselor se face intr-un interval de maxim 14 zile lucratoare. Intrucat este posibil sa nu avem produsul dorit in stock-ul din Romania, il vom aduce din depozitele noastre cu echipamente din USA, Germania, Londra, China sau Olanda.

Indiferent de locatia produsului, costul transportului pana la sediul nostru in Romania este suportat in totalitate de catre noi. Clientul fiind taxat de catre firma de curierat (FanCourier, DPD, UrgentCourier .. etc), doar pentru transportul coletului de la sediul nostru din Romania pana la destinatia ceruta.

Edited by AGSQ
Link to comment
Share on other sites

destul de scump.

Salut,

IBM-urile sunt foarte scumpe, insa se merita.

Pot spune ca n-am avut pana acum probleme cu nici un server IBM ... in schimb cu Dell-urile si chiar Sun, am avut destule "intamplari".

Link to comment
Share on other sites

Pune si tu niste servere cum trebuie, adica HP. IBM-urile au designul oribil si consuma mult. N-au nici ilo.

Momentan are nenea doar IBM si Dell in stock. :))

//EDIT: Si niste Cisco-uri smechere de 10/100

Edited by AGSQ
.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...