Jump to content
mdaa.

Putin ajutor Huawei P8 Lite

Recommended Posts

Sa incep cu inceputul. Detin un Huawei P8 Lite cum zice si titlul. Ceea ce ma preocupa pe mine este "siguranta" datelor din telefon. Vreau ca totul sa-mi fie protejat si nu numai.

Mi-am pus Kaspersky, licenta 31 de zile. Dupa expirare ma gandesc sa imi cumpar o licenta, aici voi apela din nou la bunatatea voastra. Mi-am schimbat toate parolele posibile la conturi, mai putin cea de google..(in fine, asta nu cred ca are importanta, sper)

Internet/Wapp/Kaspersky-"Aplicatii protejate", dar nu inteleg la ce se refera asta. La setarile telefonului imi pot pune orice ca fiind "protejat" sau "neprotejat", bineinteles, aici am cele mentionate la inceput.. Intrebarea mea este, atata timp cat aceasta optiune era de cand am luat telefonul, cine protejeaza aceste aplicatii? Cum poate alta aplicatie sa protejeze Kaspersky? (Si "protejarea" aplicatiilor se face INCLUSIV in momentul in care telefonul are display-ul blocat si toate aplicatiile sunt inchise") Cum este posibil?

Tot de cand am telefonul am o "aplicatie/folder" nu stiu cum sa-i zic numit "seif", in care imi pot pune orice fisier existent in telefon si punand o parola. Parola nu poate fi aflata in niciun fel, nici din setarile telefonului, mintea mea e singurul loc in care se afla acea parola. Adica teoretic, dar practic..e posibil ca acea parola sa fie aflata prin anumite metode de catre altcineva?

Si acum va cer din nou ajutorul, exista aplicatii sau orice altceva ca atunci cand primesc un sms, acel sms sa fie "redirectionat" intr-un folder/fisier "inexistent", adica de care sa stiu doar eu..si sa nu-mi apare sms-ul in mesagerie?

Acum va pun si ultima intrebare, se merita investitii in protejarea datelor personale din telefon? Si daca da, ce antivirus/aplicatie imi recomandati?

Va multumesc si spor la lecturat! :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...