Jump to content
format c:

WiFI Zapp Internet Express only 10 min :((

Recommended Posts

Salut!scuze daca nu am postat unde nu trebuie...am zis ca aici e cel mai potrivit.Nu prea le am cu retelistica asa ca v as ruga daca se poate sa fiti cat mai expliciti....daca se poate daca nu...oricum respectul pentru voi ramane.Deci...am un Asus 2.5" A2291 WL-HDD2.5 WLAN Hard Drive si un modem de la Zapp z020

Ok deci astea doua sunt impreuna conectate si cand alimentaz WLan ul ala pai este facuta conexiune prin usb si la modem.Chestia aia apartine unei firme si banuiesc ca pe HDD ul ala sunt pastrate anumite chestii pentru ca eu cand ma conectez la net imi apare ca homepage o pagina cu numele firmei si mai jos imi da posibilitatea de a testa 10 min pe zi pachetul lor de la zapp.User-ul e free si pass ul tot free.Ok totul e bine ma logez,navighez dar dupa 10 min nu mai pot.Intrebarea ar fi cum as putea sa ii pacalesc ca sa stau mai mult?tin sa mentionez ca am m am conectat cu un PSP pe PC inca nu am incercat.Daca poate cineva sa ma ajute sa posteze aici va rog.

Link to comment
Share on other sites

pariu pe laptopu tau ca se poate ?

In primul rand sa-ti raspund la intrebare. DA!

In al 2-lea rand, poti sa-i faci un spoofing dar nu il vei putea folosi, nu te vei putea conecta NICIODATA la un AP cu el

PS: a far as i know adresa MAC este arsa intr-un cip special rom pe un dispozitiv si nu poate fi shimbata. Orice nic fabricat (manufacturat) sau placa wireless are adresa ei mac unica.

Link to comment
Share on other sites

pariu pe laptopu tau ca se poate ?

In primul rand sa-ti raspund la intrebare. DA!

In al 2-lea rand, poti sa-i faci un spoofing dar nu il vei putea folosi, nu te vei putea conecta NICIODATA la un AP cu el

PS: a far as i know adresa MAC este arsa intr-un cip special rom pe un dispozitiv si nu poate fi shimbata. Orice nic fabricat (manufacturat) sau placa wireless are adresa ei mac unica.

Nu are nici o relevantza inscriptionarea pe CIP cu schimbarea MAC-ului ;) cel putzin pe linux ai enshpe programe de schimbat MAC-ul si sincer...am spoofat un wi-fi care mergea pe mac am luat mac am schimbat si a mers :) so :) try it

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...