Jump to content
flashxmldesign

hostinger.ro !

Recommended Posts

Salut,

aveti sai ati avut vreodata host aici ?

Eu incerc de 2 zile sa instalez pe platforma joomla 3 si nu reusesc.Problema o stiu ca este de la php.ini la care nu am acces aici ( am free host ca sa vad daca se va merita pe viitor sa cumpar aici ).

Este : display_errors On , mie imi trebuie : display_errors Of

Am vorbit cu cei de acolo :

-----

Pentru a opri afi?area erorilor PHP pe site-ul dvs adauga?i urm?toarea linie în fi?ierul .htaccess:

php_flag display_errors off

Toate cele bune - v? rug?m s? ne contacta?i dac? ave?i alte întreb?ri.

-----

Din pacate nu functioneaza, probabil ca trebuie altceva facut pentru a rescrie setarile php.ini.Nu cred ca ei stiu prea bine ce si cum functioneaza hostul lor.

Sugestii ceva ?

Merci pentru ajutor.

Link to comment
Share on other sites

Este joomla/cms... folderul cu fisierele necesare au fost puse pe host iar instalarea se va face din pagina principala a domeniului.Eu de 10 ani de zile asa am facut mereu, pe joomla 3 asa se intampla la anumite variante, nu poti instala decat daca ai diplay error pe of, altfel se opreste la 50% din instalare... exact la "creating database table"

Se pare ca suportul tehnic e de jale, intreb ieri si imi va raspunde maine.Nu se merita hostinger.ro, care mai stiti host in romania dar care sa aibe si suport tehnic ?

Edited by flashxmldesign
Link to comment
Share on other sites

Sa rezolvat, am primit un mesaj de la host cu cateva linkuri de pe net cu ce sa incerc.Am nimerit un link bun :) , se pare ca nu au cum sa dezactiveze cea ce le-am cerut asa ca am scris asta :

---------

If you don’t have the ability to change it ( adica fara acces php.ini ) then in the /installation folder inside the index.php file at the beginning (line ~13) please add:

ini_set('display_errors', 0);

---------

Si asa am instalat fara probleme joomla 3.4

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...