Jump to content
Nemessis

Solutie problema AOL Home Network Connection

Recommended Posts

Testat doar pe Windows 7

Util pentru cei care ii duc dorul AOL-ului. Dureaza mai mult setup-ul, pentru ca dobitocii de la AOL inca nu si-au dat seama ca nu le functioneaza cum trebuie serviciul de 2 ani incoace. Am vorbit cu suportul lor de cateva ori si habar nu au ca s-a busit ceva la AOL Connectivity Service, cu toate ca sunt o gramada de discutii pe net de foarte mult timp. Nici macar nu m-au crezut ca au probleme, nici dupa ce le-am aratat zeci de pagini cu discutii despre eroare.

Cum sa procedati:

Dati uninstall la toate versiunile de AOL aflate deja pe calculator. Cel care a descoperit solutia recomanda IObit Uninstaller pentru a elimina toate fisierele de care nu avem nevoie.

Dezarhivati programul in folderul default si apoi instalati America Online 9.0VR.

Dupa finalizarea instalarii intrati in Control Panel si dati uninstall. O sa va apara o fereastra cu numele "Select Applications to Uninstall". Cum va apare fereastra dati click pe "Search for other version of AOL". Asteptati sa scaneze dupa versiuni ale programului si apoi bifati tot ce apare in afara de "AOL connectivity service". Dati uninstall la restul.

Dupa ce dezinstalati 9.0VR instalati America Online 9.0 Optimized.

Mai intai va logati prin Broadband si apoi prin Home Network. Userul il creeati prin System Requirements.

Mai exista o solutie pe net care tine de inregistrarea userului direct din program. Mie nu mi-a functionat, dar cea de mai sus merge ca unsa.

Pentru cine nu stie setarile de home network, gasiti pe Google informatii cautand "how to change ip using aol desktop". Avem tutoriale si pe RST, dar nu am stat sa le caut. AOL este foarte util ca solutie gratuita si ofera o clasa uriasa de ip-uri, dar nu trebuie folosit ca proxy pentru lucruri mai sensibile.

Sursa: Nueva solucion al problema de AOL | Solodolar | Como ganar dinero por internet 2015

Tutorialul original in spaniola (cu imagini) https://drive.google.com/file/d/0B9s_kl-qzOric1BVYXowUjZKdmM/view?pref=2&pli=1

Pentru XP am o solutie proprie (la unii nu functioneaza nici pe XP):

Instalati ultima versiune de AOL.

Faceti rost de o arhiva cu AOL deja instalat si care functioneaza pe alt pc cu XP si copiati-o pe calculatorul vostru intr-un folder oarecare.

Nu va atingeti de folderul cu ultima versiune de AOL.

Dezarhivati-o si apoi va veti putea loga prin Home Network fara probleme.

Edited by Nemessis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...