Jump to content
cALcuLatoare

Antivirus

Recommended Posts

Salut, am intampinat niste probleme cu niste conturi de la un joc care au fost furate(Nu stiu cum, parolele de la ele erau diferite fata  de orice parola pe care am avut-o pana acum), pana acum am crezut ca mi-a aflat cineva parola de la conturi si de la e-mail, dar nu a fost asta, daca ar fi aflat parola de la e-mail ar fi furat si alte chestii mult mai valoroase decat conturile alea(Ex.: Contul de Steam, Contul de PaySafe, etc)Dupa am crezut ca este din vina Launcher-ului, acel joc avea un Launcher al lui(Premium) si eu foloseam unul Crack pentru ca mai intram si pe servere Non-premium, dar nici asta nu cred ca a fost problema.Pana  la urma am contactat pe cineva care se pricepe cat de cat in acest domeniu(Nu indeajuns incat sa-mi rezolve problema, dar m-a lamurit putin) si am aflat ceva interesant, o sa las o poza ca sa intelegeti mai bine decat daca as explica eu: http://imgur.com/a/1V9qH

Intrebarea mea este ce Antivirus vi se pare voua foarte bun?Si credeti ca s-ar merita sa iau varianta Free?(Cel putin pana mi-l cumpar)

Link to comment
Share on other sites

Trebuie sa urmezi 4 pasi simpli:

 

1. Inlocuiesti task managerul de baza cu ProcessExplorer: Youtube link

2. Iti instalezi Malwarebytes si scanezi cu el 1 data pe saptamana: Download link

3. Si ca antivirus traditional iti recomand Sophos Home: Youtube link

4. Instalezi extensia uBlock origin ca sa scapi de balariile de reclame care mai vin si cu suprize: Chrome download/Firefox download

 

Daca faci ce ti-am zis nu o sa ai probleme.

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am cateva intrebari:

 

1.Cu ce este mai bun uBlock-ul decat AdBlock-ul?(Inafara de faptul ca consuma mai putin decat AdBlock)

2.Esti sigur ca Sophos Home este chiar asa de bun?Adica nu am auzit pana acum de el, crezi ca este mai bun decat alte Antivirus-uri(Ex.:Norton, AVG, Avast, Avira, etc)

3.Daca iau ProcessExplorer nu o sa-mi mai mearga Task Manager-ul deloc?

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, cALcuLatoare said:

Am cateva intrebari:

 

1.Cu ce este mai bun uBlock-ul decat AdBlock-ul?(Inafara de faptul ca consuma mai putin decat AdBlock)

2.Esti sigur ca Sophos Home este chiar asa de bun?Adica nu am auzit pana acum de el, crezi ca este mai bun decat alte Antivirus-uri(Ex.:Norton, AVG, Avast, Avira, etc)

3.Daca iau ProcessExplorer nu o sa-mi mai mearga Task Manager-ul deloc?

 

 

1. ABP (AdBlockPlus) este mai permisiv cu Non-intrusive ads... Adica unele reclame o sa iti intre.

 

2. Sophos este o companie recunoscuta la nivel de solutii de securitate enterprise. Nu demult au lansat si o versiune pentru utilizatorii home care este foarte buna, pe care personal o folosesc si nu m-a dezamagit.

 

3. Ai optiunea sa iti inlocuiesti taskmanagerul clasic cu Procexp... Adica cand apesi ctrl+alt+del si dai pe taskmanager ti se va deschide procexp, cand dai clic-dreapta pe taskbar si dai pe taskmanager iti va aparea procexp... Chestia este reversibila, debifezi Replace Task Manager din Procexp... De asemenea nu uita sa activezi si optiunea cu Virustotal, ce mi se pare uber-geniala, daca urmaresti videoclipul ce ti l-am dat ai sa vezi mai multe chestii.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...