Jump to content
ionut2016

Legea 295/2004 Incredintarea armei este ilegala

Recommended Posts

Legea 295/2004 Incredintarea armei este ilegala

 

Legea spune ca inredintarea armei este ilegala, intrebarea este urmatoarea daca un copil find minor in urma cu cativa ani a pus o poza pe facebook cu pusca de vanatoare in mana este legal ? El nu are permis de port arma pentru pusa de vanatoare si totusi isi face poze cu ea si le pune pe facebook, deci legea unde este ??

 

Si inca o intrebare eu am pus mai demult pe facebook o poza cu o sabie (sabia nu este ascutita pot sa si dovedesc acest lucru) si am facut cursul pentru arma si mi-a respins dosarul pe motiv ca de ce am pus poza aia pe fb si din cauza asta ma crede periculor, intrebarea este urmatoarea cine este periculos eu ca am pus o poza cu sabia neascutita sau baiatul cel minor care are poze cu arma de vanatoare in mana desi el nu are autorizatie de port arma in schimb eu am dar mi-a respins dosarul pe motivul asta, deci legea 295/2004 de ce nu este aplicata in cazul lui ? si doar mie ? e corect ??

 

 

PS: Astept niste raspunsuri, daca este nevoie pot sa pun si adresa persoanei respective sa vedeti poza cu el si cu pusca de vanatoare in mana

 

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Legea in romania e degeaba,deal with it.Nu esti singurul,legea in romania e aplicata dupa ureche,sunt oameni nevinovati care fac ani puscarie.Trebuie sa cotizezi cu ceva daca vrei sa primesti permis de port arma.

Edited by Dr.Mengele
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...