Jump to content
OutSider03

De unde pot cumpara bitcoins cu paypal?

Recommended Posts

Salutare! De unde pot cumpara bitcoins cu paypal? Ma intereseaza siteuri legit care lasa si utilizatori noi sa faca aceste tranzactii, nu ca si localbitcoins.

Multumesc anticipat.

Direct PayPal - Bitcoin nu vei gasi site-uri "legit" pentru ca multi nu vor sa isi riste conturile, PayPal-ul interzicand astfel de tranzactii:

Please login or register to see this link.

"(h) involve currency exchanges" - bitcoin-ul se incadreaza acolo.

Din moment ce ei baneaza tot ce are legatura cu bitcoin-ul, toti care fac tranzactii cu persoane o fac pe pielea lor.

Dar: daca esti ok cu comisionul, poti merge pe virwox.com de unde cumperi SLL cu PayPal ceea ce e permis si apoi schimbi SLL-ul pe site-ul lor in Bitcoin.

(aproape) niciun seller serios nu o sa-ti vanda o moneda virtuala nereversibila pt paypal, la care se fac ft-ft multe chargebackuri

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

• Similar Content

• By VladERTO
      Va rog frumos din inima sa ma ajutati cu 0.35 centi paypal ca am vreau sa imi iau un joc si atat mai am nevoie, va dau si un skin USP-S de 0.55 pe CSGO STEAM.
      EMAIL PAYPAL - specialminecraft690@yahoo.com
    • By Default1
      DarkComet is a remote administration tools allows a user to control the system with a Graphical User Interface (GUI). It has many features which allows a user to access remote computer as an administrator. Download darkcomet 5.3.1 full version free of cost.

Features:

- Spy Functions.
      - Webcam and Sound Capture.
      - Remote Desktop.
      - Keylogger.
      - Network Functions like Active Ports. Network Shares. Server Socks5. LAN Computers. Net Gateway.
      - Computer Power options like Power off. Shutdown. Restart. Logoff.
      - Server Actions like Lock Computer. Restart Server. Close Server. Uninstall Server.

Many other features… In short it’s a complete package of tools.

Pass:tr

// Removed
    • By popsoniq
      In urma cu aproximativ 2 luni, am primit instiintare de la PayPal ca trebuie sa le dau un tax ID number deoarece am primit mai mult de $20k de la inceputul anului.

Aveam 2 optiuni: provide tax ID number si I'm outside U.S. Dupa ce am dat click ca nu sunt din USA, totul a fost ok, a mers iar contul de pp.De atunci am primit cred ca inca 20k usd si preconizez ca de acum inainte sa rulez prin cont cateva zeci de mii/luna.Am 2 magazine online si bineinteles ca profitul e f. mic comparativ cu aceste sume.
      Intrebarea mea este daca totusi vor cere ceva documente, chiar daca sunt din afara USA.Nu am firma, nimic, si nu-mi permit sa am contul limitat nici macar o zi. Are cineva vreun sfat sa-mi dea, ce sa fac ca sa fiu acoperit in caz de se intampla asa ceva?
    • By popsoniq
      Are cineva card de debit de la paypal(sau orice tip de card de la pp)? As vrea sa stiu in cat timp vine,ce comisioane sunt,etc.