Jump to content
gogusan

RIG-uri minat

Recommended Posts

On 4/3/2018 at 12:47 AM, BiosHell said:

trolling is a art ...adevarat...arunci o gramada de bani p nvidia sa se f*ta  dupa 3-4 luni de minat...sau sa iti inceapa sa iti zboare ventilatoarele...pentru un produs asa de scump...care nu e in stare sa scoata mai mult de 30 mh....fk this shit...cu placi d 4 gb scot 31 la jumate de pret....sau cu cele de 8 gb....acum astept comentariile pro si contra de la expertii care mineaza cu 2 placi in 2 riguri...stii care e problema unora cand iti cumperi placi video de la radeon???...Nvidia ;) ....ce pot sa zic...singurul lucru BUN pe care ti-l ofera Nvidia este consumul de curent...dar daca te apuci de minat si plangi dupa curent...mai bine nu te apuci...my 2 cents

Cojex, dar esti in stare sa treci peste eth?!?!!?!? Poti trece peste MH-urile alea basite?!?!?

Cu nvidia NU minezi ETH, minezi exact opus.

Abia astept sa treaca in POS sa dispara preconceptia asta.

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2018 at 9:18 AM, RFR said:

pe scurt la preturile actuale investitia si activitatea de minat nu este rentabila, exemplu cumperi fara PCR rigul la zicem 15.000 RON un jaf de combinatie, in cate luni iti scoti investitia???

 

15 luni????

 

WTF???

Minezi acum acelas nr de monede, pe unele chiar a scazut dificultatea.

Minezi si HODL, nu vinzi. 

Cand creste, in general in sept/oct+ vinzi daca vrei.

Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2018 at 5:19 AM, BiosHell said:

Era doar un exemplu banal...stop taking shit so literally...si NU...nu am cum sa trec peste acele MH-uri basite cat timp arunc cu banii mei pe ele si am pretentii de anumite rezultate ;) 

idjit much?

 

Minezi ce e mai profitabil si faci excange pe "eth" :)daca tot "arunci cu banii"

Link to comment
Share on other sites

On 4/6/2018 at 11:51 PM, mov_0ah_01 said:

Cojex, dar esti in stare sa treci peste eth?!?!!?!? Poti trece peste MH-urile alea basite?!?!?

Cu nvidia NU minezi ETH, minezi exact opus.

Abia astept sa treaca in POS sa dispara preconceptia asta.

 

On 4/4/2018 at 11:07 AM, gogusan said:

@BiosHell esti foarte idiot, refuz sa-mi mai pierd timpul cu tine.

 

am si eu un raft de nvidia gtx 1070, foarte bune, chiar si pe eth scot 31 MH. consum 100w

le-am luat la 1750 lei bucata pe vremea cand rxurile alea de le dadea titel asta nu erau 2200 ron ci vreo 1300

 

dar lasa-i sa isi faca riguri in ajunu craciunului

Edited by devilox
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...