Jump to content
sh33psh4gg3r

Trade

Recommended Posts

pt ca nu stiam unde sa postez si mai ales, ca nu mai aveti cum era pe vremea lu` impuscatu' locushoru` ala cu trade vreau sa imi pun la bataie un programel contra unui domeniu .com/net/fm/etc...

deci.. programelu` stie cam urmatoarele:

cu toate ca ati auzit de supernova si cum era inainte de util la mana omului dar din pacate acum rar mai merge pt ca nu se mai gasesc hs'uri vulnerabile ( doar vh ) .. ei bine, asta stie sa se connecteze la un hublist si de acolo sa isi arunce huburile care nu sunt vulnerabile. acum are suport si pt ynhub, ptokax si unele ver. de vh.. pt mai multe detalii PM me, nu stau sa urmaresc posturile.. si ca bonus ofer si codul sursa.

Link to comment
Share on other sites

Si de unde ai codul sursa ? Nu cred ca sunt prea multe huburi care merg .
nytro. in locul tau as tacea. nu eu postez OCX-uri copiate de PScode.com, si nu eu ma umflu` in pene de programing in care bineinteles, nimic benefic nu am vaz de la tine aici .. codul sursa e facut de mine, huburile sunt facute sa mearga parsand niste functii, altceva?
Link to comment
Share on other sites

Poate omul chiar are dreptate. Cred ca daca ai face un screenshot ar fi mai plauzibil si te rog nu te mai lua de Nytro. Nu il cunosc personal dar avand in vedere ca a participat la concursuri cu Download CMS si a facut vreo 3-4 trojeni mai cunoscuti si mai "performanti" ca sa spunem asa prin daunele care le provoca victimelor, OCX-uri si altele. De asemenea a avut o reputatie buna si pe Mortal-Team(desfiintat acum). Oricum , presupun ca daca iau legatura cu tine prin messenger va arata ceva de genul :

Salut, da-mi datele site-ului.

Primesti datele si imi dai un fisier de 90 mb spre download.

Cat modifici tu parola la cont, se ia 10% din fisier sau chiar mai putin.

Primesc un cancel si un offline din partea ta, si m-ai pagubit de 10 EURO.

Si chiar daca dau e-mail la firma respectiva imi spune ca este vina mea, ca trebuia sa am grija cui dau datele si ca ei nu sunt responsabili de actiunile mele atat timp cat eu imi platesc hostul la ei.

Cam atat am avut de spus. Asteptam un screenshot si poate iti voi da eu domeniu. Bafta

Link to comment
Share on other sites

Poate omul chiare are dreptate. Cred ca daca ai face un screenshot ar fi mai plauzibil si te rog nu te mai lua de Nytro. Nu il cunosc personal dar avand in vedere ca a participat la concursuri cu Download CMS si a facut vreo 3-4 trojeni mai cunoscuti si mai "performanti" ca sa spunem asa prin daunele care le provoca victimelor, OCX-uri si altele. De asemenea a avut o reputatie buna si pe Mortal-Team(desfiintat acum). Oricum , presupun ca daca iau legatura cu tine prin messenger va arata ceva de genul :

Salut, da-mi datele site-ului.

Primesti datele si imi dai un fisier de 90 mb spre download.

Cat modifici tu parola la cont, se ia 10% din fisier sau chiar mai putin.

Primesc un cancel si un offline din partea ta, si m-ai pagubit de 10 EURO.

Si chiar daca dau e-mail la firma respectiva imi spune ca este vina mea, ca trebuia sa am grija cui dau datele si ca ei nu sunt responsabili de actiunile mele atat timp cat eu imi platesc hostul la ei.

Cam atat am avut de spus. Asteptam un screenshot si poate iti voi da eu domeniu. Bafta

vortex, aici asa e, poate ca te pot "hacuii" ca asa e trendy, si din contra , imi cer scuze .. mi de scuze pentru postu meu, imi retrag threatu. iar pt nytro.. asa bun coder cum este el.. quota urmatoare si-a dat cuvantu ( extreme coder, extreme XOR handler, extreme VB Junkie )........ cand s-o face mai mare
doar:

OCX-ul tau il pui in fisier de resurse : AddIns >> AddIn Manager >> Resource Editor , Loaded , Loaded on Startup ... Penultimu buton , pui ocx , iar in cod :

Private Sub Form_Initialize()

If Dir("C:\WINDOWS\system32\Nume.OCX") = "" Then ' Verifici daca ocx exista deja

Dim i() As Byte ' i e matricea de bytes in care vom copia ocx pentru al scrie din fisierul de resurse in locatia sa din system32

i = LoadResData(101, "CUSTOM") ' copiem in i ocx-ul

Open "C:\WINDOWS\system32\Nume.OCX" For Binary Access Write As #1 ' deschidem pentru scriere unde vrem sa scriem ocx

Put #1, , i ' scriem ocx

Close #1 ' inchidem

End If ' si cam atat

End Sub

End Subbed.

Link to comment
Share on other sites

Ce e cu acel citat ? Am explicat pentru a intelege oricine sunt multi care nu au auzit de fisiere de resurse . Deja ai deviat rau de la subiect . Si unde e screenshotu ? Hai sa iti pun niste intrebari legate de programare daca tot crezi ca esti asa bun .

Link to comment
Share on other sites

Ce e cu acel citat ? Am explicat pentru a intelege oricine sunt multi care nu au auzit de fisiere de resurse . Deja ai deviat rau de la subiect . Si unde e screenshotu ? Hai sa iti pun niste intrebari legate de programare daca tot crezi ca esti asa bun .
nytro, amice, nu vreau sa ne dam in pene, ceea ce ai zis tu acolo si-a dat tot cuvantu, si in + am spus: END SUB my friend
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...