Jump to content
MScurtu

Incepator si nu prea

Recommended Posts

5 minutes ago, MScurtu said:

M-am lamurit in legatura cu btc, am invatat si cateva lucruri despre pariurile sportive (online), dar tot sunt curios daca ati jucat de exemplu jocuri ca la aparate online si ce parere aveti?!

Daca te informezi putin despre probabilitati sau teoria jocurilor ai sa realizezi ca orice joc de noroc este construit in asa fel incat tu sa pierzi bani daca joci.

Nu exista metode de castig in realitate pentru aparate/jocuri de noroc. Cu atat mai mult online unde sunt printre cele mai mizere rate de castig.

 

Daca vrei sa joci aparate ca relaxare, joaca! Dar fii constient ca pierzi bani si nu castigi nimic.

Edited by yoyois
Link to comment
Share on other sites

Scuze daca o sa fiu putin off-topic, dar sper sa ajut si asa. Din cate imi dau seama, dupa pasiunile tale pe care le-ai enumerat, cred ca vrei doar sa faci bani cat mai rapid si usor. N-o sa se intample cu asa ceva, ba mai rau, o sa ajungi sa pierzi bani.

 

Ar trebui sa stai departe de tot ce inseamna gambling, mai ales daca ai o dorinta arzatoare de a face bani rapid. E drumul scurt spre auto-distrugere.

 

Descopera ce-ti place, si fii bun la asta, investind timp si efort. Banii o sa vina treptat. Desi, nu banii sunt scopul suprem in viata, intr-adevar avem nevoie de ei pentru a ne asigura noua sau familiei o viata mai usoara.

 

Pe langa asta, cand aud aparate, ma gandesc doar la betivi ratati, care baga banii familiei in contul barurilor. E o dependenta greu de controlat pentru unii si casele de jocuri stiu cum sa pacaleasca si sa exploateze oamenii naivi si neinformati.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...