Jump to content
cancan123

Script PHP - clasament fotbal live in functie de scorurile inregistrate

Recommended Posts

Salutare. Caut pe cineva care stie sa-mi faca si mie un script in php.

 

Problema este in felul urmator:

Am meciurile din grupele de la campionatul mondial. Suntem 20 de prieteni care punem pronosticuri pe aceste meciuri. 1 x 2 sau 1x x2 12 si scor corect. Pentru fiecare pronostic simplu dublu sau scor exact ghicit se da un punctaj. In functie de acest punctaj vreau sa se afiseze un clasament intre noi care sa tina cont si de 3 reguli de departajare la egalitate de puncte in final.

 

Ce doresc este ca fiecare persoana sa poate sa adauge de acasa online pronosticurile (aici cred ca este vb de o baza de date) si rezultatul meciurilor sa fie luat de pe un site in timp real ca sa nu trebuiasca sa fie completate ulterior. Gen un clasament Live. De partea vizuala pot sa ma ocup personal insa am nevoie de scriptul din spate.

 

In plus daca ajuta am acest script facut in excel. Totusi fiind o competitie intre prieteni doar de distractie bugetul alocat pentru acest proiect este foarte mic(gen 3 lazi de bere) . Daca poate sa ma ajute cineva rog PM.

 

Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...