Jump to content
2xmatch

tamper data exploits

Recommended Posts

pana acum am fost unul din (cred) multii leecheri de pe site ..dekt sa postez la offtopic j chestii deastea sa ma fac de kkt mai bn am tacut.

cu unul din toolurile pe care le-am gasit pe situl asta ...mai precis addonul pt firefox tamper data.

fara sa iau in considerare siturile la care puteam sa pun ce nota vroiam la filme jocuri muzica ..etc am gasit 2 situri cu niste vulnerabilitati serioase

1:

Gamersfirst , com

Sincer nici nu stiu dak mai e dar pana acum a fost o tombola lunara in care adunai puncte j ala cu cele mai multe lua un desktop alienware pt ceilalti se tragea la sort j cu cat aveai mai multe puncte cu atata aveai mai multe sanse de castig.

Pentru a aduna puncte

1:luai credite (100 puncte)

2:convingeai pe altu sa intre(35 puncte)..dak ala lua credite tu luai 200 puncte

3:jucai un joc in care spargeai baloane.in spatele fiecarui balon era un diamant.3 diamante de acelasi fel inseamna 5 ;25 sau 50 de puncte..depinde de diamante.

Odata ce ai inregistrat datele trimise la 25 sau 50 de puncte poti sa le pui in locul celor de 5 puncte care cad mai mereu.

datele trimise constau intr-un cod de 16 caractere (cam atatea park am numarat).codul difera de fiecare data,degeaba dak tu poti sa il trimiti pe acelasi de 1000 de ori.in felul acesta am facut aproape 1600 de puncte in juma de ora.

2:

colectioneaza, com

Pe asta l-am aflat de la o fata pe mess kre ma batut la cap sa-i intru pe link

Un site roamanesc ..k numa noi suntem in stare de o securitate aja jenibila (scuze pt ce mai patrioti dintre noi).

faci un cont j tre sa convingi pe mocani sa dea click pe un link j sa itzi doneze bani(nu bani pe bune 5 10 sau 15 centzi virtuali)

la 1 euro itzi cumperi o poza (o iei random adik poti avea dubluri pe care le vinzi altora)

Daca faci tot albumul adica 20 poze castigi un payer Mp3+Mp4 de 2 Gb

Aicea e j mai simplu: Intri pe lincul tau dai tamper data j itzi donezi bani scrii codul de securitate j dai doneaza sau ce o scrie aklo dai tamper la date j modifici din 5 10 sau 15 centi cat ai selectat aklo cu cati centi vrei tu sa-tzi bagi...simpu

Sper k am fost de ajutor :P

pt k nu pot sa postezi linkuri ink :P am pus spatii

Link to comment
Share on other sites

Foarte nice descoperirea ta. Pot sa zic ca la "colectionarul" am dat pe clickuri de ma doare mana, si atatia Pokemoni cati am vazut acuma, n-am vazut in viata mea. Am completat prostia aia de cartonas, astept sa ma contacteze dudes astia, sa imi trimita playerul :) (am asa o presimtire ca va veni un e-mail de genu: dintr-un click ai facut 150 de euro, si in 5 minute ai completat albumul... wtf?!) :)

LE: Oricum, daca nu se prind, si chiar trimit astia playerul, pot sa zic ca in maxim 1 saptamana, dau astia faliment.

Link to comment
Share on other sites

Mesaj de la colectionari :)

Acest user a fost sters din urmatorul motiv:

Pe pagina ta au intrat doar 2 ipuri diferite in cursulacestei manse. Daca ambele te-ar fi ajutat cu 15 centi ai fi avut un total de 30 de centi, bani cu care nu ai fi putut termina tot albumul.

De aici aflam ca nu verifica daca s-a introdus alta suma decat 15 centi, ci socoteste cate ip-uri au intrat pe pagina ta... Adica, daca ai 200 de ip`uri diferite, dar tu ai 1 euro, e ok.. pentru ca puteau multi sa intre, fara sa-ti dea bani. Puteti sa va puneti link-ul pe undeva, sa fie vizitat, si chiar daca nu va da persoana in cauza bani, va dati voi, dupa multe vizite... Din pacate, n-ai de unde sa stii cate vizite ai... (cred).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...