Jump to content
Rares.M

Soft recuperare parola social media

Recommended Posts

Poti sa faci un man in the middle. Intri deep in retea si faci un discovery pe componentele retelei. Insa aceasta constituie infractiune si nu te sfatuiesc.

Daca nu , ii poti contacta pe cei de la CERT, spunandu le ca ti a fost spart contul ( presupun ).

Edited by Ganjaaaa
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
14 hours ago, Nytro said:

Fiecare platforma are propriul mecanism de "Forgot password", nu ai nevoie de altceva. 

 

 Eu cred ca el vrea sa "recupereze" parola ... intr-un alt mod ... si nu a lui :))

  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

Man in the middle nu se face chiar asa usor, trebuie sa fii in aceeasi retea cu victima (e.g. acelasi WiFi) si chiar si asa, browserele si alte aplicatii verifica certificatele TLS si nu prea ai ce face. 

Daca e vorba de parola altei persoane, nu ai nevoie de ea. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Cu putina inginerie sociala afli unde sta si de unde si cumpara electronice si alte chestii. Ii trimiti din partea acelui magazin un cadou cu ceva pentru pc care contine si un super mic programel care modifica hosts file .

Poti sa i faci si un Evil Twin Attack.

Vezi daca cel ce ti a furat contul se mai ocupa cu asa ceva sau alte prostii informatice. Poti sa creezi honeypoturi.

Insa eu iti recomand sa vorbesti cu cei de la CERT. Ei se ocupa cu facebookuri furate.

Edited by Ganjaaaa
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Posted (edited)
1 hour ago, Rares.M said:

Stiu ca au, dar nu primesc mailul cu linkul de resetare 

 

 

Urmatoarele variante sunt:

 

1. Nu functioneaza mecanismul de resetare a parolei.

2. Ori careva are acces la contul tau si ti-o schimbat adresa de email si de aceea nu mai primesti link-ul de resetare a parolei.

3. Ultima varianta, nu mai exista contul respectiv.

 

Incearca sa iti creezi un cont de a testa mecanismul "forgot password ? " . 

Daca nu primesti nici un link pe adresa de email, e clar ca e ceva cu site-ul lor. Daca primesti link-ul, atunci este o problema cu contul tau.

 

Ultima metoda ca sa iti recuperezi contul, este sa iei legatura cu cei de la support. Doar ei te mai pot ajuta. Bafta :)

 

Edited by akkiliON
Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2024 at 8:21 PM, akkiliON said:

 

 

Urmatoarele variante sunt:

 

1. Nu functioneaza mecanismul de resetare a parolei.

2. Ori careva are acces la contul tau si ti-o schimbat adresa de email si de aceea nu mai primesti link-ul de resetare a parolei.

3. Ultima varianta, nu mai exista contul respectiv.

 

Incearca sa iti creezi un cont de a testa mecanismul "forgot password ? " . 

Daca nu primesti nici un link pe adresa de email, e clar ca e ceva cu site-ul lor. Daca primesti link-ul, atunci este o problema cu contul tau.

 

Ultima metoda ca sa iti recuperezi contul, este sa iei legatura cu cei de la support. Doar ei te mai pot ajuta. Bafta :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Chestia e ca am primit mail de la ei cu un cod de verificare, pe aceeasi adresa pe care e contul, dar linkul de resetare nu il primesc. Am si verificat in spam,trash sau in orice alta parte, dar nu e nicaieri acel link.

Contul exista altfel nu puteam interactiona cu alte persoane.

Legatura cu cei de la support deocamdata e doar dintr-o singura parte, am si sunat la ei si nimic, mailuri nimic deocamdata.

O sa incerc si varianta creeari unui cont nou .

 

 

Multumesc! 

Link to comment
Share on other sites

On 6/3/2024 at 8:21 PM, akkiliON said:

 

 

Urmatoarele variante sunt:

 

1. Nu functioneaza mecanismul de resetare a parolei.

2. Ori careva are acces la contul tau si ti-o schimbat adresa de email si de aceea nu mai primesti link-ul de resetare a parolei.

3. Ultima varianta, nu mai exista contul respectiv.

 

Incearca sa iti creezi un cont de a testa mecanismul "forgot password ? " . 

Daca nu primesti nici un link pe adresa de email, e clar ca e ceva cu site-ul lor. Daca primesti link-ul, atunci este o problema cu contul tau.

 

Ultima metoda ca sa iti recuperezi contul, este sa iei legatura cu cei de la support. Doar ei te mai pot ajuta. Bafta :)

 

Am creat un cont si se pare ca problema e de la contul meu, o sa schimb adresa de email care e pe cont, poate asa merge. Multumesc!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rares.M said:

Am creat un cont si se pare ca problema e de la contul meu, o sa schimb adresa de email care e pe cont, poate asa merge. Multumesc!

Later edit: am schimbat adresa de email si tot nu merge, nu inteleg de ce nu primesc mail cu linkul de resetare, problema nu e la email, doar ca acel email ajunge undeva dar nu la mine, tinand cont de faptul ca mi-am facut un alt cont si am cerut un link de resetare si l-am primit pe contul nou... 

 

Link to comment
Share on other sites

Daca tot e topicul deschis intreb si eu ceva.

Cum imi pot recupera un cont de facebook la care am pierdut adresa de email si nr de telefon?

Nu am gasit nici o metoda pana acum....contul inca exista si sunt doar poze cu mine, am auzit ca ar exista vreo metoda sa o recuperez confirmand cu buletinul, dar nu am gasit nimic...

Link to comment
Share on other sites

  • Active Members
Posted (edited)
On 6/9/2024 at 10:09 PM, alezu2000 said:

Daca tot e topicul deschis intreb si eu ceva.

Cum imi pot recupera un cont de facebook la care am pierdut adresa de email si nr de telefon?

Nu am gasit nici o metoda pana acum....contul inca exista si sunt doar poze cu mine, am auzit ca ar exista vreo metoda sa o recuperez confirmand cu buletinul, dar nu am gasit nimic...

 

Link-uri:

https://www.facebook.com/help/582999911881572?cms_id=582999911881572

https://www.facebook.com/help/1074937925896061

 

Eu am gasit aceste pagini. Poate iti sunt de ajutor. Eu nu am cont pe facebook si nici nu stiu cum sta treaba aceasta cu recuperarea contului. :-??

 

 

Ai incercat odata sa vezi daca ai cum sa iti recuperezi contul folosind aceasta pagina ?

 

https://www.facebook.com/hacked?_rdr

Edited by akkiliON
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...