Jump to content
cmiN

(python) Hash2Text v1.0 [cmiN]

Recommended Posts

H2Tsample.bmp.jpg

Un soft in python ce genereaza hash-ul unor combinatii de caractere pana gaseste un hash la fel cu cel cautat, astfel returnandu-se plain textul lui.

E de admirat viteza cu care reuseste a gasi un hash identic cu cel cautat (in cei mai cunoscuti algoritmi), facand combinatii intre caractere de lungime variabila dupa cum vedeti si in poza.

DOWNLOAD:

-> sursa (Pastebin): aici

-> sursa (FTP): aici

-> binary (FTP): aici

-> install (Filehosts): RS sau FF

credits: cmiN (soft) si CODEX (banner) ... sper ca nu supar pe nimeni ca fac reclama in plus la forum prin acel banner.

La fel ... astept pareri, buguri si noi idei.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc mult :)) ... o sa dau mai tarziu un edit dupa ce fac cateva calcule sa aflu cu aproximare ... dar un hash ce provine dintr-un text de 4 caractere poate lua si vreo 5 minute continand si semne si cifre etc. cu optiunea de la 1 la 4, nu 4 direct.

EDIT:

pentru 3 caractere md5 full option: 59327 H/s

pentru 4 caractere md5 full option: 57155 H/s

mrg. am mai folosit si pc-ul nu am pus pe realtime si am mai si intarziat la masuratori ... deci verifica cam: 60 000 hash-uri pe sec. (totusi nu-mi dau seama daca e rapid sau nu :)) in majoritatea cazurilor depinde foarte mult si de optiunile user-ului).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...