Jump to content
dGtL_hPo6

cum sa evitam copyright

Recommended Posts

hmmm

nu prea cred ca asa o sa "combata pirateria"

suntem in romania

cracking

hacking

............

E.T.C

sau folosim tor e un proxy server sau alte servere si gata

si cica in fiecare oras o sa fie "niste oameni" care o sa te amendeze daca nu ai serial valid sau cd originale asa o zis la [TV] mda io cred ca o sa vina numa la compani nu o sa vina in fiecare casa ca ar fi o treaba lol :@

CE NAIBA ACUM O SA VREA SA IMI CUMPAR TOATE PROGRAMELE CE SERIAL VALID

Sa inteleg ca de-acum incolo orice utilizator dintr-o asa-zisa retea de cartier se poate trezi la usa cu un procuror cu un mandat de perchezitie in mana? :P:P:P:P

Link to comment
Share on other sites

Mi se pare absurd..sa combata pirateria lol

1 dak imi cumpar un comp de la magazin si mi se defecteaza ceva..am garantie, dak mi se strica placa de sunet etc sau cv hardware mi-l repara sau imi da altul

2 pe soft nu am garantie si pt pretul unui rahat de program care poate nu functioneaza bine sau ba chiar imi face daune in cazul unei instalari esuate sau buguri ce faci? te speli pe cap cu acel soft si regreti k ai dat atatia bani degeaba...

3 nu suntem in america sau germania sa avem salariul minim pe economie de 2000 de euro sau cv de genu k sa ne permitem toate softurile dorite

4 nu stiu cati studenti isi permit sa cumpere diferite programe precum photoshop sau stiu eu ce

5 chiar si dak s-ar ieftini... romanul ramane roman, crackuieste si bravo ai soft

Parerea mea cu aceasta lege nu face mare lucru, poate pirateria s-a intensifica. INFORMATION SHOULD BE FREE FOR GOD SAKE! :P Dak as gasi si eu windows xp pro la magazin la 1 milion jumate l-as cumpara cu cea mai mare placere dar cu asa preturi umflate raman adept al pirateriei

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...