Jump to content
Cheater

Drivere Win XP pentru monitoring si injection!!! (majoritate producatorilor)

Recommended Posts

Dupa cum probabil ati observat dau multe batai de cap toolurile 'utile' pt wireless, problema este aceea ca majoritatea default nu suporta monitoaring mode dar in special injection. Pe cand baietii in linux au rezolvat problema.

Sapand la greu in google am gasit driverele pentru windows xp, cam vechiutze fiind vorba de xp dar mai bine decat nimic.

Contine:

agere7820354-b - pt placile 'agere' ;)) (n-am auzit)

atheros, 4229, 30112, 60413, AR5000 - pt placile atheros

brcmDrv340rc100a - PENTRUT BROADCOM, din cate am inteles cele foarte noi nu suporta injection :(.

Cisco, PCX500, PCX504 - pt cisco.

Dc21x4 - ghiciti si voi, mie nu-mi spune nimic.

endaceDAGgig3000 - else...

marvell30118_1 - marvell

ralink_cardbus2860 - ralink_cardbus

ralink_usb2870 - ralink_usb

Realtek8180Driver51549042003 - Realtek

sl1Gigdvr1584 - .... again.

WANpciT1E1dvr460 - ?!

WANpcmciaT1E1drv5004 - ?!

WANT3E3dvr220106a - ?!

xircom3141112 - xircom

XseriesGig20112 - XseriesGig.

Sry pentru putinele detalii care le pot da, dar le-am gasit pe un forum in chineza si .. ma depaseste limba...

HOW-TO -> In device manager se da click drepata update driver, se alege instalarea manuala a driverelor, have disk, si selectati driverul reprezentativ pt placa dvs, daca apare apoi cu lamaita si dupa restart, alegeti altul inseamna ca n-a mers.

Restul va puteti juca du toolurile prezentate in subcatagoria asta!

Bafta multa!!!

PS: daca aveti informatii despre un driver prezentat mai sus ca nume producator etc, va rog postati pentru a complecta lista, apoi de asemenea postati paca folosita si driverul care a functionat pentru a acoperii cat mai multe din posibilele intrebari. Daca cineva are o versiune a lor mai noua/compativila vista, e binevenit cu un link :D.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...