Jump to content
dariusik01

pentru cine lucreaza in Joomla ..

Recommended Posts

Va rog sa ma ajutati si pe mine. Sunt incepator cu Joomla si nu prea ma pricep de aceea va cer voua ajutorul.

Am platit pe cineva sa imi faca un mini-site de vanzari. El a zis ca imi face in Joomla si eu am acceptat. Mi l-a facut online am inteles, mi l-a trimis si mie si il am in laptop dar nu merge deschis aici ... mi-a explicat ca numai cand e sus pe un host o sa meagra. am cumparat host am urcat sus si nu stiu ce sa ii fac sa mearga.

nu mai are fisierul instalation , a fost sters de el presupun. am citit in tutoriale cum ca trebuie sa creez o baza de date in cpanel - mysql si un user. am creeat dar nu stiu sa fac legatura intre siteul care l-am am urcat pe ftp si baza aia mysql. cred ca din cauza asta nu merge.

Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in /home/newvirtu/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 102

Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in /home/newvirtu/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 105

Warning: ini_set() has been disabled for security reasons in /home/newvirtu/public_html/libraries/joomla/session/session.php on line 682

Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

El nu mai raspunde la telefon ..:( va rog sa ma ajutati!

Link to comment
Share on other sites

Vezi ca ai un fisier configuration.php daca nu ma insel. Acolo faci legatura dintre site si baza de date la care se logheaza site`ul. Dak mai ai intrebari si nu reusesti cauta`ma aici : darkzatarra@yahoo.com

Edit : Scuze ciry nu am vazut ce ai scris ;-) oricum acolo e problema.. trebuie sa faca legatura cu baza de date in configuration.php si un eventual use la baza de date.. dar eu stiu ca merge si fara

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...