Jump to content
M4T3!

ftp

Recommended Posts

Am user name-ul si parola de la adminul unui site.Dar nu ma pot loga de pe site.Am inteles ca trebuie sa folosesc ftp. Am descarcat ftp commander de pe net, am dat make new server, dar nu stiu cum sa l configurez.

Adica la name am scris adresa siteului respectiv, in schimb nu stiu ce sa scriu la ftp server, iar la port las 21? Apoi scriu id si parola nu? E bine pana aici? E prima data cand folosesc ftp si nici nu stiu daca am descarcat ce mi trebuie :)).

Link to comment
Share on other sites

ai windows commander sau total commander? ca are un client ftp destul de usor de utilizat.

Da, incearca de pe command prompt (start-run-cmd.exe) ftp magiacopilariei.ro

baga user si parola pana nu iti mai zice login incorect

La a doua incercare scrii user apesi enter si mai introduci o data.

Link to comment
Share on other sites

Aha, multumesc mult.Stii doresc sa invat cat mai mult si de oameni ca tine am nevoie, nu sa ma tot trimita sa caut pe google, uneori iti ia cate o zi sau chiar mai mult, sa inveti ceva care in mod normal bine explicat dureaza 10 minute, iar in timpul ramas inveti altceva.

In fine, am tot incercat cu command prompt-ul si nu a mers.Zicea ca sunt incorecte datele,am incercat si cu total commander, am facut o noua conexiune ftp cu hostnameul si portul: magiacopilariei.ro:21 .Sper sa fi facut bine. O alta intrebare, ma pot loga prin ftp pe orice site daca am user si parola de admin?

Multumesc mult si o seara placuta in continuare.

Link to comment
Share on other sites

inseamna ca sunt incorecte datele. Indiferent daca folosesti ftp sau wc. Cu contul de root te poti loga pe ftp daca ii stii parola (si daca nu si-a sters contul re root de pe ftp - putin probabil, numa eu am facut asta din greseala o data)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...